Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czarni Radom już bez Sandera

Czarni Radom już bez Sandera

fot. wksczarni.pl

Reprezentant USA Brenden Sander po rozgrywkach 2020/2021 opuszcza zespół Cerrad Enea Czarnych Radom. Amerykański przyjmujący w klubie Wojskowych spędził dwa sezony. Szczególnie w pierwszym z nich pokazał się z dobrej strony.  

Brenden Sander do Radomia trafił w trakcie sezonu 2019/2020. Amerykański siatkarz zajął miejsce kontuzjowanego Alena Sketa, który z powodu problemów zdrowotnych rozwiązał kontrakt z Cerrad Enea Czarnymi Radom.Przed przyjściem do drużyny Wojskowych przyjmujący w sezonie 2018/2019 był zawodnikiem włoskiego klubu Cucine Lube Civitanova, z którym sięgnął po mistrzostwo Włoch oraz mistrzostwo Ligi Mistrzów i srebrny medal klubowych mistrzostw świata. Dla Brendena Sandera był to pierwszy sezon w seniorskiej karierze.

W latach 2015-2018 amerykański zawodnik reprezentował barwy juniorskiego zespołu Brigham Young University, z którym wywalczył mistrzostwo NCAA – sezon 2016 i 2017. W swoim dorobku Brenden Sander ma również brązowy medal mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów juniorów 2014, srebrny medal Pucharu Panamerykańskiego juniorów 2015 oraz srebrny medal mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów 2019.

Sezon 2019/2020 Brenden zaliczył do bardzo udanych. W swoim debiucie w Cerrad Enea Czarnych Radom na parkietach PlusLigi rozegrał 14 meczów, w których zdobył 150 „oczek”, będąc 5. najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej drużynie na koniec sezonu. W rozgrywkach 2020/2021 amerykański przyjmujący wystąpił w 28 meczach, zdobywając dla zespołu Cerrad Enea Czarnych Radom 281 punktów, będąc drugim najlepiej punktujący zawodnikiem WKS-u w ostatnim sezonie PlusLigi.

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2021/2022

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę