Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Coraz mniej niewiadomych w II lidze mężczyzn

Coraz mniej niewiadomych w II lidze mężczyzn

W miniony weekend rozegrano kolejne mecze na drugoligowych parkietach. Porażkę poniósł Joker Powiat Pilski w Międzyrzeczu, co do minimum zmniejszyło jego szansę na zajęcie drugiego miejsca. Sytuację skomplikował też sobie MKS Andrychów, który przegrał z Volley’em Rybnik. Zaskakującą wygraną zapisał na koncie za to outsider drugiej grupy – IŁ Capital Stare Babice.

W grupie pierwszej na czele są Anioły Toruń. Ich wygrana 3:0 z SKS-em Gorzów Wielkopolski we własnej hali przypieczętowała ich awans do turnieju półfinałowego. Druga jest Astra Nowa Sól, która w Słupcy nie straciła seta z miejscowym Konspolem, a trochę walki było jedynie w premierowej odsłonie, w której gospodarze przekroczyli barierę 20 punktów. Z walki o drugą lokatę praktycznie wypadł Joker Powiat Pilski, a wszystko przez porażkę w Międzyrzeczu. Goście prowadzili już 2:1, ale przegrali w tie-breaku. W derbach Wielkopolski Wilki Wilczyn u siebie musiały uznać wyższość Energetyka Poznań. Gościom tylko w drugiej partii przytrafił się słabszy moment, ale odnieśli wygraną 3:1. Atutu własnego parkietu nie wykorzystała druga z toruńskich drużyn, która 1:3 przegrała z Sobieskim Żagań. Z kolei Stoczniowiec Gdańsk u siebie wykazał wyższość nad Treflem Lębork. Najwięcej walki było w drugiej odsłonie, w której goście przegrali dopiero po batalii na przewagi. Oznacza to, że Stoczniowiec zwiększył przewagę nad dziesiątym Treflem, a tabelę wciąż zamykają AZS UMK Toruń i SKS Gorzów Wielkopolski.

Niezmiennie na czele drugiej grupy jest BAS Białystok, który odniósł kolejną wygraną w tym sezonie. Tym razem tylko seta oddał MOS-owi Wola Warszawa. Wciąż toczy się walka o drugie miejsce między Arką Tempo Chełm a Spartą Grodzisk Mazowiecki. Obie drużyny w miniony weekend solidarnie nie oddały rywalom nawet seta. Pierwsza z nich odprawiła z kwitkiem Lotnika Łęczyca, a druga – KKS Kozienice. Metro Warszawa w trzech setach pokonało Centrum Augustów, a w żadnym z nich goście nie przekroczyli bariery 20 punktów. Atut własnej hali wykorzystał też Camper Wyszków, który ani jednej partii nie oddał Trójce Międzyrzec Podlaski. Niespodziankę sprawił za to IŁ Capital Stare Babice, który u siebie rozprawił się z Bzurą Ozorków, nie oddając jej nawet seta. Niewiele dało mu jednak to zwycięstwo, bowiem wciąż zamyka tabelę w grupie drugiej.

W trzeciej grupie doszło do spotkania na szczycie, w którym WKS Wieluń pokonał AZS Częstochowa w czterech setach. Goście tylko w trzeciej odsłonie znaleźli sposób na pokonanie rywali, ale ten wynik nie miał wielkiego znaczenia, bo obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do turnieju półfinałowego. Bielawianka Bielawa we własnej hali odprawiła z kwitkiem Hetmana Włoszczowa, a potrzebowała do wygranej czterech partii. Zacięty przebieg miało spotkanie w Rząśni, gdzie Czarni prowadzili już 2:0 z Volley’em Jelcz-Laskowice, ale zwycięstwo przypieczętowali dopiero w tie-breaku. Po ważne punkty sięgnął Ikar Legnica, który na wyjeździe pokonał MUKS Ziemia Milicka Milicz. Gospodarze wystrzelali się w pierwszym secie, a później dominowali już przyjezdni. Legion Skalmierzyce u siebie uległ drugiej drużynie SMS-u PZPS Spała, przez co obie ekipy zrównały się punktowo w tabeli. W miniony weekend pauzowały zespoły z Wałbrzycha i Częstochowy.

Mimo że MCKiS Jaworzno ma zapewnione zwycięstwo w grupie czwartej, to nadal wygrywa. W miniony weekend odprawił z kwitkiem u siebie Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. Niespodziewaną porażkę poniósł za to MKS Andrychów, który u siebie nie sprostał Volley’owi Rybnik, przez co skomplikował sobie sytuację. Z kolei Kęczanin Kęty przegrywał we własnej hali z Hutnikiem Kraków 1:2, ale zdołał wygrać w tie-breaku, dzięki czemu zachował szanse na wywalczenie drugiej lokaty. Trudną przeprawę na wyjeździe miał MOSiR Jasło, który potrzebował pięciu setów, aby pokonać TKS Tychy. Takich problemów nie miała Kępa MOSiR Dębica, która gładko rozprawiła się z rezerwami MKS-u Będzin, które zamykają tabelę. Karpaty Krosno z kolei nie sprostały u siebie ekipie z Sędziszowa Małopolskiego. Po ważne punkty sięgnął AKS V LO Rzeszów, który potrzebował czterech setów, aby pokonać Błękitnych Ropczyce, w efekcie ma tyle samo punktów, co Hutnik i Akademia Talentów.