Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Ciekawy pomysł Włochów na Ligę Narodów

Ciekawy pomysł Włochów na Ligę Narodów

Liga Narodów siatkarzy odbędzie się w „bezpiecznej bańce” we włoskim Rimini od 28 maja do 27 czerwca. Zaskakujący pomysł na rozegranie tej imprezy ma reprezentacja Italii. Gospodarze przystąpią do turnieju bez swego selekcjonera. Gianlorenzo Blengini będzie w tym czasie trenował z inną grupą zawodników.

Jak się okazało, Włosi mają dość oryginalny pomysł na rozegranie tej imprezy. Część zawodników będzie występowała w VNL, a druga grupa będzie trenowała pod kierunkiem selekcjonera Blenginiego. – Blengini nie wchodzi do „bezpiecznej bańki”, tylko pozostanie poza nią i zabierze ze sobą do treningów kilku ważnych zawodników. Włosi oryginalnie rozegrają ten sezon przed igrzyskami olimpijskimi – powiedział Marcin Lepa w „Prawdzie Siatki”.W Lidze Narodów reprezentację Italii poprowadzi trener Antonio Valentini, a jego asystentem będzie Francesco Mattioli. Do „bańki” nie wpuszczą wszystkich swoich najlepszych siatkarzy. Domyślam się, że może chodzić np. o Simone Giannellego, który miał długi sezon, o Osmany Juantorenę, który ma już swoje lata, czy o kilku innych doświadczonych zawodników. Oni zostaną poza „bańką”, by trenować z Blenginim, a druga połowa reprezentacji będzie się ogrywać, mierząc się z najlepszymi. Po Lidze Narodów obie grupy się połączą i Blengini wybierze zawodników, którzy pojadą na igrzyska – stwierdził dziennikarz Polsatu Sport.

Włosi rywalizację w fazie zasadniczej Ligi Narodów rozpoczną w piątek 28 maja, a pierwszym przeciwnikiem będzie reprezentacja Polski. Ostatni mecz tej części imprezy gospodarze zagrają 23 maja, a rywalem będą Niemcy. Półfinały i finały zostaną rozegrane 26 i 27 czerwca. – Na opublikowanej długiej liście znajduje się duża grupa zawodników, która zostanie następnie podzielona… Część z nich pozostanie w składzie i zagra w siatkarskiej Lidze Narodów; część weźmie udział w innym rodzaju przygotowań. Wspólnie ze sztabem ustaliliśmy indywidualne podejście dla każdego zawodnika, co ma na celu posiadanie jak największej liczby siatkarzy, spośród których wybierzemy dwunastkę na igrzyska olimpijskie – powiedział trener Blengini, cytowany przez stronę włoskiej federacji.

– W przypadku niektórych siatkarzy przygotowanie skupi się na dużej liczbie spotkań rozgrywanych na arenie międzynarodowej, co ma przyczynić się do wzrostu ich formy. W tym samym czasie inni zawodnicy najpierw odpoczną, a później wrócą do pracy na siłowni. Pozostaną poza „bańką” i wezmą udział w przygotowaniach mających na celu uzyskanie jak najlepszej kondycji. Oczywiste jest, że obie ścieżki zostały zaprojektowane tak, abyśmy mieli szeroką grupę kandydatów na igrzyska olimpijskie – dodał selekcjoner reprezentacji Italii.

Skład Włochów na siatkarską Ligę Narodów:
Luca Vettori, Osmany Juantorena, Simone Giannelli,  Fabio Balaso, Filippo Federici, Ivan Zaytsev, Filippo Lanza, Gianluca Galassi, Roberto Russo, Massimo Colaci, Riccardo Sbertoli, Oleg Antonov, Simone Anzani, Davide Saitta, Davide Gardini, Alessandro Michieletto, Daniele Lavia, Gabriele Nelli, Luca Spirito. Fabio Ricci, Giulio Pinali, Oreste Cavuto, Marco Vitelli, Lorenzo Cortesia, Leonardo Scanferla,  Francesco Recine, Mattia Bottolo, Leandro Mosca.

źródło: dolomitivolley.it, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę