Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup M: Pięciosetowy pojedynek dla Allianz Powervolley Milano

Challenge Cup M: Pięciosetowy pojedynek dla Allianz Powervolley Milano

W środę rywalizację półfinałową zaczęli także panowie w Challenge Cup, do walki stanęli siatkarze Allianz Powervolley Milano i Ziraat Bankasi Ankara. Podopieczni Roberto Piazzy wygrali pierwsze spotkanie 3:2, warto podkreślić, że oba zespoły pokazały dość nierówną dyspozycję. Rewanż zaplanowano na 24 marca w Ankarze. Warto również wspomnieć, że pierwszym sędzią meczu był Polak – Maciej Maciejewski.

Na początku meczu oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. Dopiero Ziraat odskoczył na 7:5, ale zespół z Mediolanu szybko wyrównał. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, ale w końcówce wyższy bieg wrzucili siatkarze Ziraatu (22:18). Swoje prowadzenie utrzymali do samego końca, w czym duża zasługa dobrze grającego Woutera Ter Matta i zdecydowanie lepszej skuteczności Turków w ataku. Ekipa z Mediolanu za to z animuszem weszła w partię drugą (6:0). Turcy wprawdzie odrobili część strat, ale jak się okazało tylko na chwilę. Podopieczni Roberto Piazzy prowadzili po chwili 11:4.  Turcy zbliżyli się co prawda na 14:17, ale siatkarze z Mediolanu opanowali sytuację i po chwili mieli już sześć punktów zapasu (21:15). Przewagę utrzymali już do końca seta.

W trzecim secie wyrównana walka toczyła się mniej więcej do stanu 8:8. Potem jednak turecka ekipa odskoczyła na trzy oczka (11:8), gospodarze starali się odrabiać straty, ale nic im to nie dało. Różnica nawet się powiększyła (16:11). Ekipa Powervolley Milano  zdołała zniwelować na chwilę straty do dwóch oczek, ale potem serią zapunktował Ziraat (22:15). Przewagi tej nie oddał do końca seta. Turcy w tym secie atakowali ze skutecznością 61% przy 40% rywali, a prym wiedli Ter Maat i Atanasow. W czwartej partii ekipa Powervolley prowadziła już 6:3.  Włosi przez większość seta utrzymywali kilka punktów zapasu, ale w pewnym momencie Ziraat zbliżył się na 16:17. Po chwili to ekipa Roberto Piazzy prowadziła już 20:16 i do końca seta panowała na boisku.

W tie-breaka lepiej weszli gospodarze (5:2). Przy zmianie stron było 8:4 dla miejscowych. Obraz gry nie zmienił się do samego końca i to miejscowy zespół cieszył się z wygranej w pierwszym starciu.

Allianz Powervolley Milano (ITA) – Ziraat Bankasi Ankara (TUR) 3:2
(22:25, 25:19, 18:25, 25:18, 15:9)