Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Pierwszy mecz dla ekipy z Turcji

Challenge Cup K: Pierwszy mecz dla ekipy z Turcji

W środę rozpoczęła się rywalizacja finałowa w Challenge Cup kobiet. Stanęły do niej Sistem9 Yesilyurt Stambuł i C.S.M. Alba Blaj. W pierwszym meczu ekipa z Turcji rozbiła swoje rywalki i jest bardzo blisko wywalczenia trofeum.  Rewanż zaplanowano na 24 marca.

Siatkarki Sistem9 Yesilyurt Stambuł już od samego początku przejęły kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i prowadziły 8:5. Ekipie z Rumunii coraz trudniej było znaleźć argumenty na lepiej dysponowane rywalki (16:8, 21:12) i ostatecznie zdobyła zaledwie 21 punktów. Gospodynie popełniły w tym secie mnóstwo błędów.

Druga partia miała wyrównany początek, ale w miarę jego trwania zaczęła się zarysowywać przewaga ekipy tureckiej (16:9). Sistem9 Yesilyurt Stambuł niepodzielnie dominował na boisku, był lepszy w każdym elemencie (21:14). Ostatecznie w tej partii ekipa z Rumunii zdobyła 18 punktów.

W trzeciej i jak się okazało ostatniej partii Sistem9 Yesilyurt Stambuł i C.S.M. Alba Blaj toczyły wyrównaną walkę jedynie na początku. Mniej więcej w połowie Turczynki odskoczyły (16:13, 21:14). Rumunki także i w tej partii nie zdobyły nawet 20 punktów i po niespełna godzinie gry przegrały pierwsze starcie finałowe 0:3. Różnica była w każdym elemencie, zwyciężczynie zanotowały 47% skuteczności ataku, zaś rywalki 35%, w bloku było 10:4 dla Turczynek. Gospodynie popełniły też całą masę błędów. Derya  Cebecioglu zdobyła 16 punktów dla zwycięskiej drużyny, zaś dla pokonanych 12 razy zapunktowała Maria Baciu.

C.S.M. Alba Blaj (ROU)  – Sistem9 Yesilyurt Stambuł (TUR) 0:3
(12:25, 18:25, 16:25)