Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV K: Savino Del Bene Scandicci z Pucharem, Alba Blaj bezradna

CEV K: Savino Del Bene Scandicci z Pucharem, Alba Blaj bezradna

Włoska drużyna Savino Del Bene Scandicci pewnie i wysoko wygrała z rumuńską drużyną CS Volei Alba Blaj 3:0. Siatkarki z Rumunii były tłem dla swoich rywalek, w żadnym secie nie przekroczyły bariery 20 punktów. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z okolic Florencji zdobyła Puchar CEV.

Od mocnego otwarcia rozpoczęły mecz gospodynie, po ataku Washington było 4:1 dla zespołu Savino del Bene. Siatkarki rumuńskiej drużyny miały bardzo duże problemy z przyjęciem, seriami traciły punkty, przegrywały 6:12. Rumuńskiej drużynie udało się częściowo zniwelować straty, po ataku Bosković przyjezdne traciły cztery punkty (10:14). Gospodynie zagrały bardzo dobrze w ataku, punktowały w bloku. Nie do zatrzymania aw ataku była Antropowa, po jej atakach było 23:16. Zespół ze Scandicci dosyć pewnie wygrał pierwsza partię i był o krok od zdobycia Pucharu CEV.

Gra w drugiej partii meczu niczym nie różniła się od pierwszej. Punktowy atak Pietrini dał gospodyniom wysoką przewagę (10:3). Siatkarki z Rumuniii były bezradne, ani przez moment nie potrafiły zniwelować start, stroną dyktującą warunki gry była drużyna z Włoch. Miejscowe siatkarki dominowały w grze na siatce, miały lepsze przyjęcie. Atak Zhu sprawił, że gospodynie miały siedmiopunktową przewagę (18:11). W końcówce popis bardzo dobrej gry w polu zagrywki dała Washington. Zawodniczka ta popisała się asami serwisowymi i jednocześnie zakończyła drugiego seta. Tym samym Savino zdobyło Puchar CEV.

To co działo się w trzecim secie można nazwać spektaklem jednego aktora. Przyjezdne dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu po 4. Gospodynie zupełnie dominowały na boisku, nie do zatrzymania w ataku była Antropowa, po jej zbiciu było 14:5. Fatalne przyjęcie oraz błędy w ataku ekipy gości. Z kolei atak Washington dał włoskiej drużynie jedenastopunktową przewagę (20:9). Ten jednostronny set zakończyła Alberti

Savino Del Bene Scandicci (ITA) – CS Volei Alba Blaj (ROU) 3:0
(25:18, 25:12, 25:11)

Savino: Belien (4), Zhu (13), Petrini (11), Yao (1), Washington (10), Antropowa (20), Castillo (libero) oraz Sorokaite (1), Alberti (2), Merlo, Mingardi, Szczerban, Di Iulio, Angeloni (libero)
Volei: Dimitrova (9), Kocić (8), Ioan (2), Milenkovic (2), Bosković (8), Mirkovic (2), Cojocaru (libero) oraz Russu, Fales, Axinte, Kossnayiova (2), Hord, Cirkovi, Ispas (libero)