Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Calcit obronił mistrzostwo Słowenii, Minczanka odzyskała tytuł na Białorusi

Calcit obronił mistrzostwo Słowenii, Minczanka odzyskała tytuł na Białorusi

fot. CEV

Calcit Kamnik w tym sezonie gościł w Polsce nieskutecznie starając się pokonać ŁKS Commercecon Łódź w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Słowenki ostatecznie i tak zagrały w fazie grupowej wskutek związanych z koronawirusem perturbacji innych drużyn. Klub z Kamnika będzie mógł w przyszłym sezonie ponownie zagrać w najważniejszym europejskim pucharze, bowiem obronił tytuł mistrzowski w swoim kraju. 

Calcit w trzech meczach pokonał Nova KBM Branik. W ostatnim spotkaniu mistrzynie Słowenii gładko przegrały dwa pierwsze sety i wydawało się, że Branik przedłuży rywalizację, ale faworytki wyszły z opresji i wygrały ostatecznie 3:2, pieczętując zdobycie złotych medali.Po trzech latach tytuł mistrzyń Białorusi powrócił do Minczanki Mińsk. Zespół z białoruskiej stolicy to potentat na krajowym podwórku, ale ostatnie lata były trudniejsze dla tego zespołu, bowiem mierzy się on zarówno w lidze białoruskiej, jak i w rosyjskiej Superlidze. Jego finałowy rywal Pribużie Brześć wygrał rundę zasadniczą ligi i pewnie doszedł do finału. Minczanka z kolei dołączyła do rozgrywek od półfinału.

W tym sezonie nie było żadnych wątpliwości. Zespół z Mińska trzykrotnie wygrał bez straty seta, a w ciągu całej rywalizacji tylko w dwóch setach brześcianki potrafiły przekroczyć pułap 20 punktów.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę