Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Warszawa: Polki ze zmiennym szczęściem

Beach Pro Tour Warszawa: Polki ze zmiennym szczęściem

Faza grupowa turnieju Beach Pro Tour w Warszawie trwa w najlepsze. W piątkowe popołudnie rozegrane zostały kolejne mecze z udziałem Polek. Ciężkowska i Łunio uległy ukraińskiej parze Hladun/Lazarenko i zajęły tym samym 2. miejsce w grupie. W grupie D po drugie zwycięstwo sięgnęły natomiast Julia Kielak i Maja Kruczek.

Początek meczu o pierwsze miejsce w grupie A, był dość wyrównany (5:5). Gra długo toczyła się punkt za punkt, ale po przerwie technicznej Ukrainki wyszły na pierwsze prowadzenie (12:10). Chwilę później, za sprawą dobrych zagrywek, Hladun i Lazarenko zaczęły powiększać przewagę (16:12). W końcówce seta, Polki próbowały ratować sytuację, lecz było za późno na odrabianie strat (14:18). Pewnie grające Ukrainki, wygrały pierwszego seta 21:16.

Druga partia przebiegała podobnie do pierwszej. Początkowo oba duety kończyły swoje akcje i wynik oscylował wokół remisu (7:7). Tuż przed przerwą techniczną, Ukrainki zdobyły kilka punktów z rzędu i wyszły na trzypunktowe prowadzenie (12:9). W dalszej części seta, Ciężkowska i Łunio nie mogły przeciwstawić się dobrze grającym przeciwniczkom (11:16). Mimo walki, Polki podobnie jak w pierwszym secie, musiały uznać wyższość przeciwniczek. Błąd w ataku Ciężkowskiej, dał Ukrainkom zwycięstwo w meczu (21:16).

Grupa A
Ciężkowska/Łunio POL – Hladun/Lazarenko UKR 0:2
(16:21, 16:21)

Kielak/Kruczek odwróciły losy meczu

Hiszpanki szybko przejęły inicjatywę podczas spotkania z Mają Kruczek i Julią Kielak. Biało-czerwone długo nie potrafiły znaleźć sposobu na zatrzymanie rozpędzonych rywalek. Dopiero seria przy zagrywkach Kruczek pozwoliła zniwelować dystans (12:17, 17:17). Po tym zrywie Polki nie zdołały jednak odwrócić biegu seta. Po ataku Florian Nazaret to Hiszpanki cieszyły się ze zwycięstwa. W drugiej partii sytuacja na boisku odwróciła się. Po wyrównanym początku do głosu doszły biało-czerwone. Polki grały konsekwentnie i szybko powiększały przewagę. Tym razem to Hiszpanki były bezradne i po ataku Kruczek reprezentantki Polski doprowadziły do tie-breaka.

Od początku trzeciej odsłony skuteczniej punktowały Polki (5:3). Przy zagrywkach Florian Nazaret Hiszpanki zniwelowały dystans (6:6). W dalszej fazie seta trwała zacięta walka punkt za punkt, wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w decydującym momencie Polki przejęły inicjatywę i wykorzystały pierwszą piłkę meczową.