Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bisons Bühl chcą godnie zejść z siatkarskiej sceny

Bisons Bühl chcą godnie zejść z siatkarskiej sceny

Po 12 latach gry w niemieckiej ekstraklasie zarząd klubu Volleyball Bisons Bühl zdecydował się nie występować o licencję na sezon 2021/2022. Jest to pokłosie problemów ekonomicznych, które przyniosła pandemia koronawirusa.

Włodarze klubu z Bühl przyznali, że sytuacja finansowa klubu jest jeszcze gorsza niż w sezonie 2019/2020, w którym wiele lig zostało przedwcześnie zakończonych, a zespoły nie wiedziały, czy i kiedy kolejne rozgrywki zostaną wznowione.Przed sezonem 2020/2021 skład zespołu został odchudzony i dostosowany do możliwości finansowych klubu. Zarząd do końca 2021 roku może liczyć na rządowe wsparcie, jednak dalsze funkcjonowanie stanęłoby pod znakiem zapytania.

W takich okolicznościach ubieganie się o licencję byłoby wątpliwe – przyznał Achim Kammerer, derektor zarządzający Volleyball Bisons. – Ta gra ma sens tylko wtedy, gdy możemy wystawić konkurencyjną drużynę na boisku – dodał akcjonariusz Stefan Zachmann. – Żaden sponsor ani kibic nie chciałby patrzeć, jak Żubry muszą przyznawać się do porażki z meczu na mecz i nie mogą nadążyć.

Włodarze klubu nie ukrywali, że ich zespół nie może liczyć na tak duże wsparcie z miasta jak np. BR Volleys, który ma otrzymać na sezon 2021/22 aż 3 miliony euro. – Siatkarski Żubr może tylko pomarzyć o takim wsparciu miasta. Spoglądamy wstecz na 12 lat siatkówki w ekstraklasie i żegnamy się z odrobiną dumy z tego, co osiągnęliśmy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali ten projekt – podkreśliła manager Oliver Stolle.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę