Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Będzie nowy trener w Jokerze Świecie, Joanna Sikorska zostaje

Będzie nowy trener w Jokerze Świecie, Joanna Sikorska zostaje

fot. joker-swiecie.pl

Kibice siatkówki mogą odetchnąć z ulgą. Klub ze Świecia przystąpi do drugiego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej z mocno odmienionym składem, który ma zapewnić poprawę wyniku sportowego i walkę o play-off. – Oczywiście gramy dalej w TAURON Lidze. Chyba nikt nie myślał, że tak łatwo się poddamy. Nasi dotychczasowi sponsorzy nas nie zawiedli. Ostatecznie zostaje z nami również firma Energoremont. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć nawet nieco większy budżet niż w debiutanckim sezonie. Przystąpiliśmy już do budowy składu na sezon 2021/22 – poinformował prezes Jokera.Pod koniec marca informowaliśmy, że zarząd Jokera Świecie chce zbudować większy budżet, by walczyć o wyższe cele, niż tylko utrzymanie w elicie. Tuż po zakończeniu sezonu pojawiły się jednak pewne problemy, na tyle istotne, że brany był pod uwagę również czarny scenariusz, zakładający wycofanie się z TAURON Ligi, jeśli nie uda się znaleźć brakujących 500 tysięcy złotych. Ze sponsorowania drużyny chciał się wycofać Energoremont. Po rozmowach przeprowadzonych przez zarząd udało się jednak zachować wszystkich dotychczasowych sponsorów.

– Oczywiście gramy dalej w TAURON Lidze – zapewnił Andrzej Nadolny. – Chyba nikt nie myślał, że tak łatwo się poddamy. Nasi dotychczasowi sponsorzy nas nie zawiedli. Ostatecznie zostaje z nami również firma Energoremont. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć nawet nieco większy budżet niż w debiutanckim sezonie. Przystąpiliśmy już do budowy składu na sezon 2021/22 – poinformował prezes Jokera.

Drużynę czeka więc spora przebudowa. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że ze „starego” składu umowy przedłużyły trzy zawodniczki. Klub podpisał już kilka nowych umów, ale chce stopniowo odsłaniać karty, aby dodatkowo budować emocje wśród kibiców. Nazwiska kolejnych siatkarek będziemy poznawać podczas najbliższych weekendów. W maju czeka kibiców więc sporo niespodzianek, ponieważ Joker każdorazowo od piątku do niedzieli przedstawi po 3 zakontraktowane zawodniczki. Klub zapowiedział, że już pierwsza z nich to będzie prawdziwa transferowa bomba.

Póki co wiadomo już, że w drużynie pozostanie jedna z liderek, najskuteczniejsza atakująca Jokera w poprzednim sezonie – Joanna Sikorska. W 21 meczach zdobyła 301 punktów, w tym atakiem 273, blokiem 17 i zagrywką 11. Dla Sikorskiej będzie to już czwarty sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jokera w przyszłym sezonie nie poprowadzi natomiast Wojciech Kurczyński, z którym klub nie przedłużył umowy. Kurczyński poprowadził Jokera w dziewięciu meczach, w których zdobył siedem punktów, po tym, gdy zastąpił w styczniu Marcina Wojtowicza. Zarząd dokonał już wyboru jego następcy, którego nazwisko przedstawione zostanie pewnie w ciągu kilku najbliższych dni, gdy umowa będzie już oficjalnie podpisana. Nowy trener uczestniczy w budowie składu na sezon 2021/22. Trzon kadry jest już zakontraktowany, a do uzupełnienia pozostaje coraz mniej niewiadomych.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON ligi

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę