Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BEACH PRO TOUR RECIFE: Koniec turnieju dla Polaków!

BEACH PRO TOUR RECIFE: Koniec turnieju dla Polaków!

Już wczoraj rywalizację w turnieju Beach Pro Tour rangi Challenge w brazylijskim Recife rozpoczął polski duet Kantor/Zdybek. Pomimo przegranej w pierwszym spotkaniu, wywalczyli zwycięstwo w drugim meczu dnia, co dało apetyt na więcej. Niestety w dzisiejszym starciu z brazylijskim duetem Felipe/Renato ulegli 0:2, kończąc tym samym swoją przygodę w turnieju na 17. pozycji.

Pechowy dzień drugi

Całkiem nieźle rozpoczęli spotkanie Brazylijczycy. Od samego początku zbudowali niewielką przewagę (3:5). Polacy szybko poradzili sobie jednak z chwilową niemocą i przewaga ta stopniała (5:6). Dalsza gra była bardzo  wyrównana (10:10). W końcówce seta w grze Polaków zaczęło brakować dokładności (15:17), co przeciwnicy błyskawicznie wykorzystali na wyjście na znaczne prowadzenie (15:20). Po serii bezbłędnych akcji Brazylijczyków, polskiemu duetowi nie udało się już podnieść do walki i przegrali pierwszą odsłonę 16:21.

Druga parta była swego rodzaju odpowiednikiem poprzedniej. Na początku również Brazylijczycy wyszli na prowadzenie (2:5). W kolejnych akcjach gra była bardzo wyrównana i odbywała się właściwie punkt za punkt (6:10).  Niestety i tym razem w grze Polaków brakowało elementu zaskoczenia, który niejednokrotnie pojawiał się jednak u przeciwników, co pozwalało im zwiększać przewagę (12:18). W dalszej części seta pojawiła się jednak nadzieja na odbudowanie wyniku przy serii dobrych zagrywek Piotra Kantora (15:18).  Końcówka drugiej partii dała kolejny pokaz rywalizacji punkt za punkt (18:20). Przewagi nie dali sobie jednak odebrać Brazylijczycy, kończąc partię 18:21.

Kantor/Zdybek – Felipe/Renato 0:2

(16:21, 18:21)