Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Dwa polskie duety w turnieju głównym

Beach Pro Tour: Dwa polskie duety w turnieju głównym

fot. FIVB

Przed nami ostatnia prosta ogólnoświatowego sezonu plażowego. Przed turniejem finałowym, zostanie rozegrany ostatni w tym sezonie turniej Beach Pro Tour rangi Challenge. Turniej ten, odbędzie się w Nuvali na Filipinach i potrwa od czwartku do niedzieli. W turnieju głównym rozstawione są dwie polskie pary – Piotr Kantor i Jakub Zdybek oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz.

ostatnia prosta

Dziesiąty i zarazem ostatni w tym sezonie turniej rangi Challenge, odbędzie się na Filipinach. Będzie to ostatni turniej z tegorocznego cyklu Beach Pro Tour. Po zakończeniu turnieju w Nuvali, najlepsze pary z całego świata, spotkają na się finałach tegorocznego cyklu, na prestiżowym turnieju w Katarze. Zanim to nastąpi, najpierw czeka nas rywalizacja na Filipinach, gdzie w akcji zobaczymy dwa polskie duety. W turnieju głównym zagrają Piotr Kantor i Jakub Zdybek oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz.

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zajęły niedawno 13. miejsce w turnieju Beach Pro Tour Elite16. Teraz biało-czerwone wystąpią na turnieju rangi Challenge. Wśród najwyżej rozstawionych par są: Brazylijki Taina/Victoria, Łotyszki Samoilova/Graudina oraz Szwajcarki Verge-Depre/Mader. Oprócz nich, w Nuvali zobaczymy  srebrne medalistki poprzedniego turnieju Challenge – Finki Niinę Ahtiainen i Taru Lahti-Liukkonen oraz brązowe medalistki z Kanady, Sarę Pavan i Molly McBain.

Piotr Kantor i Jakub Zdybek, zakończyli poprzedni turniej rangi Challenge sporym sukcesem. Biało-czerwoni dotarli aż do finału turnieju, zdobywając srebrne medale oraz cenne punkty do światowego rankingu. Dla tej pary jest to pierwszy wspólny medal, ale okazja na zdobycie kolejnego krążka jest tuż za rogiem. W turnieju męskim w Nuvali, wystąpią m.in. Australijczycy Hodges/Schubert, Hiszpanie Herrera/Gavira, Austriacy Seidl/Pristauz, Amerykanie Evans/Budiner oraz Włosi Lupo/Rossi.

Piotr Kantor i Jakub Zdybek oraz Jagoda Gruszczyńka i Aleksandra Wachowicz staną do walki w piątek. Grupowi przeciwnicy naszych reprezentantów i reprezentantek, nie są jeszcze znani.

Harmonogram turnieju Beach Pro Tour Challenge Nuvali

30 listopada (czwartek)
Kwalifikacje

1 grudnia (piątek)
Faza grupowa

2 grudnia (sobota)
Runda 18
Runda 16
Ćwierćfinały

3 grudnia (niedziela)
Półfinały
Mecze medalowe

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved