Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Bryl i Łosiak z awansem w światowym rankingu

Bryl i Łosiak z awansem w światowym rankingu

Michał Bryl i Bartosz Łosiak awansowali na 9. miejsce w rankingu FIVB siatkarzy plażowych. Tym samym w przyszłym tygodniu polski duet wystąpi w finałowym turnieju Beach Pro Tour w Doha. Od 6 do 9 grudnia w stolicy Kataru 10 najlepszych par plażowych zagra o ostatnie trofeum w tym roku.

Norwegowie nadal na czele rankingu

Liderami rankingu mężczyzn pozostają Norwegowie – Anders Mol i Christian Sørum. Drugie miejsce również należy do pary ze Skandynawii, czyli Davida Åhmana i Jonathana Hellviga ze Szwecji. Na trzecim miejscu mamy awans – na miejsce na „pudle” wskoczyli aktualni mistrzowie świata Ondrej Perusic i David Schweiner z Czech.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak awansowali do czołowej dziesiątki i plasują się obecnie na dziewiątym miejscu z dorobkiem 6480. Warto nadmienić, że do pary z  piątego miejsca biało-czerwoni tracą raptem 60 punktów.

W turnieju finałowym Beach Pro Tour w Doha zagrają również reprezentanci gospodarzy Cherif i Ahmed, którzy otrzymali dziką kartę, a światowym rankingu zajmują 11. miejsce.

W światowym rankingu polska para Piotr Kantor i Jakub Zdybek zajmuje aktualnie 26. miejsce. Przed biało-czerwonymi ostatnim turnieju rangi Challenge w tym sezonie. Kantor i Zdybek zaprezentują się w Nuvali na Filipinach.

Wśród pań z numerem jeden para z Brazylii

W rankingu kobiecych par plażowych na czele niezmiennie plasują się Ana Patricia i Duda z Brazylii. Co ciekawe, na drugim miejscu mamy ex aequo dwie pary i obie ze Stanów Zjednoczonych – Sarę Hughes i Kelly Cheng oraz Kristen Nuss i Taryn Kloth.

W turnieju finałowym Beach Pro Tour w Doha wśród pań zagrają dwie pary z dzikimi kartami – Brazylijki Taina i Victoria oraz Łotyszki Tina Graudina i Anastasija Samoilova.

Polski duet Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, które w tym tygodniu wystąpią na Filipinach w turnieju z cyklu Challenge, zajmują aktualnie 23. miejsce w światowym rankingu.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved