Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

BAS Białystok ma nowego trenera, to były libero klubów PlusLigi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Krótko trwała przygoda BAS-u Białystok z TAURON 1. Ligą. Po spadku do II ligi w zespole zachodzą gruntowne zmiany. Jego szkoleniowcem nie będzie już Piotr Łuka. Zastąpi go Krzysztof Andrzejewski, który zdecydował się na zakończenie kariery siatkarskiej.

Przypomnijmy, że Piotr Łuka na ławce trenerskiej BAS-u Białystok zasiadł na przełomie 2020/2021 roku. Jego zadaniem było utrzymanie beniaminka w TAURON 1. Lidze. Mimo że udało mu się poprowadzić drużynę do kilku zwycięstw, to nie wystarczyło to do zrealizowania podstawowego celu. Po zakończeniu rozgrywek BAS wraz z MCKiS-em Jaworzno spadły do II ligi.W międzysezonowej przerwie w BAS-ie dochodzi do wielu zmian kadrowych. Z zespołem pożegnało się wielu zawodników. W białostockiej ekipie nie zagrają już między innymi: Mateusz Laskowski, Jan Lesiuk (obaj przyjmujący), Artiom Kudraszou (atakujący), Konrad Bączek (środkowy), Mateusz Podborączyński (libero) oraz Karol Jankiewicz (rozgrywający).

Do zmian dojdzie także na ławce trenerskiej, bowiem zespołu w II lidze nie będzie już prowadził Piotr Łuka. Jego następcą będzie Krzysztof Andrzejewski, dla którego będzie to debiut w takiej roli. Przez ostatnie lata pełnił on funkcję libero między innymi w AZS-ie UWM Olsztyn, Delekcie Bydgoszcz, Stali AZS PWSZ Nysa, Ślepsku Malow Suwałki, a także Aluronie CMC Warta Zawiercie, ale po sezonie 2020/2021 zdecydował się na zakończenie siatkarskiej kariery i spróbowanie swoich sił w trenerskim fachu.

źródło: BAS Białystok, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę