Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Arkadiusz Olczyk: Myślę, że zawiedliśmy

Arkadiusz Olczyk: Myślę, że zawiedliśmy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wrocławianie po raz drugi ulegli Avii Świdnik. Po porażce we własnej hali 0:3, na wyjeździe gwardziści przegrali 1:3. Teraz Gwardii pozostała rywalizacja o 5. miejsce. – Grali bardzo mądrze, a my zagraliśmy mniej więcej tak, jak graliśmy na przestrzeni całego sezonu, czyli dobrze, źle, bardzo dobrze, fatalnie – przeplataliśmy cały czas dobrą grę ze złą, a jeśli myślimy o tym, żeby pokonać zespół, który gra w miarę równo, to nie możemy sobie pozwalać na takie odchyły – przyznał po pojedynku wrocławski kapitan Arkadiusz Olczyk.

Chemeko-System Gwardia Wrocław nie zdołała przedłużyć rywalizacji w ćwierćfinale I ligi mężczyzn. Wrocławianie dwukrotnie przegrali z Polskim Cukrem Avią Świdnik i musieli pożegnać się z marzeniami o awansie do PlusLigi w sezonie 2021/2022.Myślę, że przegraliśmy w głównej mierze przez świetnie grającego przeciwnika. Avia zagrała bardzo dobry mecz, bardzo konsekwentny. Grali bardzo mądrze a my zagraliśmy mniej więcej tak, jak graliśmy na przestrzeni całego sezonu, czyli dobrze, źle, bardzo dobrze, fatalnie – przeplataliśmy cały czas dobrą grę ze złą a jeśli myślimy o tym, żeby pokonać zespół, który gra w miarę równo, to nie możemy sobie pozwalać na takie odchyły – podsumował Arkadiusz Olczyk.

Chociaż wrocławianie lepiej zaprezentowali się w Świdniku niż we własnej hali, wystarczyło to tylko do wygrania jednego seta. – Była gra we Wrocławiu nie było gry. We Wrocławiu nie wykorzystywaliśmy swoich szans prowadząc bardzo wysoko w setach. W Świdniku było podobnie. Pierwszy set – bardzo duża nasza przewaga, seria błędów i tracimy seta, którego naprawdę ciężko było przegrać, bo różnica była bardzo, bardzo duża punktowo. Tak właśnie graliśmy w tym dwumeczu. Nie potrafiliśmy skończyć przeciwnika mając dużą przewagę i to zaważyło. Przeciwnik wygrał, idzie dalej, a my niestety odpadamy. Teraz można mieć do siebie pretensje, wszyscy mogą mieć pretensje, że nie wykorzystaliśmy szansy, która była przed nami – podsumował rywalizację z Avią Świdnik Krzysztof Stelmach.

Rundę zasadniczą Chemeko-System Gwardia Wrocław zakończyła na trzecim miejscu. W tamtej fazie rozgrywek dwukrotnie wrocławianie pokonali Avię. – Te wszystkie mecze z rundy zasadniczej możemy sobie odłożyć na półkę. To nie ma kompletnie znaczenia. Przechodzimy do fazy, w której trzeba wygrać dwa mecze z jednym rywalem, a my pokazaliśmy, że nie potrafiliśmy wygrać z przeciwnikiem ani jednego spotkania. Po prostu myślę, że zawiedliśmy, ale nawet to, że kibiców czy oczekiwania wobec nas ludzi dookoła, to jedno, ale najgorsze jest to, że zawiedliśmy samych siebie i to będzie nas bolało bardzo mocno – przyznał kapitan gwardzistów.

W trakcie drugiego seta na boisko wszedł Rafał Sobański, który zmienił Tima Grozera. Siatkarz dał impuls Gwardii swoją zagrywką w trzeciej partii, którą wrocławianie wygrali. – Impuls pozytywny, wszedł na zagrywkę i poprzez serię jego zagrywek odskoczyliśmy i wygraliśmy tego seta, otworzyliśmy sobie grę do następnego. Natomiast to, co rzuca się w oczy – potrafimy przegrywać 1,2, 3 punkty, mamy za dużo serii negatywnych i później za to płacimy. Siatkówka polega na tym, żeby była ciągłość, a u nas jej nie ma – powiedział wrocławski trener.

źródło: Gwardia Wrocław - facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę