Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Angelika Gajer: Mamy tutaj coś do ugrania

Angelika Gajer: Mamy tutaj coś do ugrania

– Uważam, że warto to wykorzystać i walczyć o każdy punkt, każdy mecz, set i po prostu dawać z siebie wszystko. Jesteśmy w stanie powalczyć o niejeden punkt – podkreśliła Angelika Gajer, kapitan 7R Solnej Wieliczka.

W 21. kolejce I ligi kobiet 7R Solna Wieliczka podejmowała SAN-Pajdę Jarosław. Gospodynie przegrały 0:3, ale nie można odmówić im woli walki.– Myślę, że szczególnie pierwszy set mógł się podobać, choć szkoda, że nie zaczynałyśmy od początku grać w tych setach, zrobić przewagę czy być blisko przeciwnika, musiałyśmy odrabiać. W pierwszym secie miałyśmy kilka piłek setowych, ale niestety się nie udało. Szkoda, że w drugim secie nie poszłyśmy troszkę bardziej za ciosem, tylko znowu pojawił się przestój na początku. Musiałyśmy odrabiać, ale było ciężko odrobić taką przewagę. Starałyśmy się, ale nie wyszło. Trzeci set poszedł nam już najgorzej – podsumowała Angelika Gajer. Wieliczanki musiały sobie radzić bez Marceliny Glinieckiej i Natalii Ciesielskiej. – To chyba nie jest tajemnica, kontuzje tutaj kostka, kolano i niestety wyeliminowało to nasze dziewczyny. Mam nadzieję, że szybko wrócą i jeszcze zagrają z nami tutaj – powiedziała Gajer.

Najciekawszy był pierwszy set, którego wieliczanki przegrały dopiero 32:34. – Grałyśmy chyba jednego seta z poznaniankami 33:31, ale nie był tak długi, bo w meczu z zespołem z Jarosławia była akcja, która chyba trwała z minutę – powiedziała Gajer. – Każda w tej akcji dała z siebie wszystko co miała, takie akcje są wykańczające, broni się, trzeba biec, zaatakować, blokować, wszystko na raz. Takie akcje wykańczają najbardziej – powiedziała o najdłuższej akcji meczu kapitan zespołu z Wieliczki.

Wieliczanki obecnie zajmują 10. miejsce w tabeli. Drużyna nie będzie miała szans w najbliższym czasie poprawić tej lokaty, bowiem pauzuje w 22. kolejce. – Będziemy miały trochę cięższy tydzień, tylko weekend będzie cały wolny. Generalnie nie będzie dużo wolnego – powiedziała Gajer. – Mamy tutaj coś do ugrania, nie mamy nic do stracenia, a możemy jeszcze pokazać się. Myślę, że każda z nas może się tak indywidualnie pokazać. Uważam, że warto to wykorzystać i walczyć o każdy punkt, każdy mecz, set i po prostu dawać z siebie wszystko. Jesteśmy w stanie powalczyć o niejeden punkt – zakończyła rozgrywająca wielickiej drużyny.

źródło: opr. własne, Solna Wieliczka - facebook