Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrzej Warych: Polska zagrywka na coraz lepszym poziomie

Andrzej Warych: Polska zagrywka na coraz lepszym poziomie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Na coraz lepszym poziomie jest zagrywka naszych zawodników. Środkowi grają na bardzo wysokim poziomie. Jakub Kochanowski dawno nie grał tak dobrze jak w tym turnieju – mówi Andrzej Warych, asystent Huberta Wagnera w czasie meksykańskich mistrzostw świata w 1974 roku i wieloletni szef wyszkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej.

Reprezentacja Polski wygrywa w mistrzostwach świata kolejne mecze i jest już w ćwierćfinale i w walce o półfinał zmierzy się z USA. – Polski zespół zwycięża i trudno jest doszukiwać się w jej grze słabych stron. Lepsza mogłaby być gra w obronie i siła ognia z piłek sytuacyjnych – powiedział.Reprezentacja Polski uważana jest za jednego z faworytów mistrzostw świata. Na razie z tej roli wywiązuje się bez zastrzeżeń, podobnie jak siatkarze USA i Francji, którzy jednak mieli problemy w meczach z Turcją i Japonią. O ich wygranych zadecydowały tie breaki. – Francuzi powinni byli wygrać przekonywująco, a o wyniku tie breaku 18:16 decydowały dwie czy trzy piłki. Najlepsi gracze mistrzów olimpijskich sprawiali wrażenie jakby byli nieprzygotowani. Earvin Ngapeth sam może pokonać każdego przeciwnika, a tym razem nie był widoczny – mówi Andrzej Warych.

Andrzej Warych podkreślił „fantastyczną postawę polskich kibiców.” – Nie ma na świecie drugich takich fanów o czym warto mówić i pisać. Dla takich sympatyków warto grać na najwyższym poziomie i jestem przekonany, że do końca turnieju zobaczymy wiele meczów, które dostarczą dużo emocji – zakończył Andrzej Warych.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę