Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Andrzej Peć: Najtrudniejszym rywalem w naszej grupie będzie Serbia

Andrzej Peć: Najtrudniejszym rywalem w naszej grupie będzie Serbia

fot. archiwum

20 września w Meksyku rozpoczną się mistrzostwa świata kadetek. Polki zainaugurują swój udział w tej imprezie starciem z Serbią. – Najtrudniejszym rywalem w naszej grupie będzie Serbia. Kanada, Meksyk czy Kamerun to są zespoły, z którymi teoretycznie powinniśmy być faworytem. Będziemy z meczu na mecz przygotowywać się, oceniać przeciwnika, bo też ich nie znamy. Będziemy solidnie przygotowywali się do każdego meczu – powiedział trener Andrzej Peć.

Reprezentacja Polski kadetek od kilku tygodni przygotowywała się do mistrzostw świata U-18. Podczas ostatniego etapu młode siatkarki trenowały w Szczyrku. – Myślę, że jesteśmy w coraz lepszej dyspozycji. Widać to po dynamice zawodniczek, po tym, jak zachowują się na boisku. Są pełne energii i mam nadzieję, że w takiej dyspozycji dolecimy do Durango i tak będziemy się tam prezentowali – powiedział trener Andrzej Peć.W czasie przygotowań kadra U-18 rozegrała szereg sparingów, w ostatnim czasie drużyna sprawdzała swoją formę na tle Słowaczek. – Mieliśmy cykl meczów kontrolnych od początku zgrupowań, najpierw we Włoszech, później w Zakopanem z Czeszkami, a na koniec mieliśmy mecze kontrolne ze Słowacją. Pierwszy przegraliśmy 2:3. W pierwszym dniu praktycznie wysiedliśmy prosto z autokaru do hali, trochę „na śpiocha” jeszcze graliśmy, natomiast w drugim dniu już pokonaliśmy reprezentację Słowacji 5:0 – opowiedział o ostatnich starciach szkoleniowiec.

Jakie będą największe atuty Polek podczas mistrzostw świata U-18? – Myślę, że zespołowość przede wszystkim, bo trudno powiedzieć, że mamy liderkę w zespole. Cały zespół prezentuje się dobrze i myślę, że nasza gra zespołowa będzie tym atutem – stwierdził trener. – Cele będziemy sobie wyznaczali w trakcie mistrzostw. Na pewno pierwszym celem będzie awans do czołowej ósemki mistrzostw świata, a później będziemy wyznaczali sobie kolejne – odpowiedział na pytanie o cele Peć.

Podczas mistrzostw świata U-18 w Meksyku polskie kadetki zagrają w grupie A. Oprócz Polek zagrają w niej reprezentacje Serbii, Kamerunu, Meksyku i Kanady. – Najtrudniejszym rywalem w naszej grupie będzie Serbia. Kanada, Meksyk czy Kamerun to są zespoły, z którymi teoretycznie powinniśmy być faworytem. Będziemy z meczu na mecz przygotowywać się, oceniać przeciwnika, bo też ich nie znamy. Będziemy solidnie przygotowywali się do każdego meczu – zakończył Andrzej Peć.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę