Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Andriej Woronkow: W grudniu nie wierzyłem w awans do finału

Andriej Woronkow: W grudniu nie wierzyłem w awans do finału

fot. FIVB

Lokomotiw Kaliningrad dość niespodziewanie zdobył mistrzostwo Rosji i to zaledwie w trzy lata od powstania klubu. Co prawda już dwa lata temu zespół uplasował się na drugim miejscu, a w zeszłym roku grał w półfinale w momencie przerwania rozgrywek z powodu koronawirusa, ale w tym sezonie nawet trener Andriej Woronkow przyznał, że do pewnego momentu nie wierzył, że drużynę stać na awans do finału. 

– Po dwóch przegranych setach odżyliśmy i po prostu wytrzymaliśmy – powiedział trener Lokomotivu. – Teraz czuję satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Długo szliśmy do zwycięstwa w mistrzostwach Rosji. Gdyby w grudniu ktoś mi powiedział, że zagramy w finale, nie uwierzyłbym. Pokazaliśmy charakter, poczuliśmy, że możemy wygrać i zrobiliśmy to.MVP całego turnieju Final Six została Irina Woronkowa, kapitan Lokomotiwu, która przyznała, że w tej męczącej końcówce sezonu, drużynie pomogli kibice, którzy licznie zjechali do Kazania, żeby wspierać zespół. – Koncentracja była kluczem do sukcesu. Udało nam się zebrać siły, poprawić blok, uszczelnić obronę i kontratakować. Zagraliśmy również lepiej serwisem, co odrzuciło siatkarki Dynamo od siatki. Jesteśmy mocni w grze zespołowej, cała drużyna odniosła zwycięstwo.  Ciężko było wszystkim w Final Six, bo w tym ciężkim sezonie, wszyscy byli zmęczeni. W tym formacie rozgrywek nie było miejsca na błędy, trzeba było ugrać jak najwięcej i zrobiliśmy to. Wielu naszych fanów przyjechało do Kazania, czuliśmy się z nimi bardzo pewnie.

źródło: inf. własna, vc-lokomotiv.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę