Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anastasiia Hryshchuk: Wiedziałam, że muszę to zrobić

Anastasiia Hryshchuk: Wiedziałam, że muszę to zrobić

fot. Michał Szymański

Anastasiia Hryshchuk w wieku 15 lat zdecydowała się na przeprowadzkę z Ukrainy do Polski. W naszym kraju trafiła pod skrzydła trenerów sekcji młodzieżowej Łódzkiego Klubu Sportowego, a następnie jej grę i potencjał docenił prezes ŁKS Commercecon Łódź. 19-latka zbiera doświadczenia w zespole mistrza Polski. W rozmowie z mediami klubowymi opowiedziała nie tylko o aspektach sportowych swojej kariery, ale także o tym, jak siatkówka pozwala jej poznawać Polskę i zwiedzać ten kraj przy okazji podróży ze swoją drużyną.

Rozpad klubu szansą na duży krok w karierze

Jak to często bywa, życiem rządzi przypadek. Siatkarska kariera Anastasii Hryshchuk rozpoczęła się od szkolnego turnieju. – Podeszła do mnie pani manager i zaczęła pytać o mój wzrost i parametry. Zapytała też, czy chcę grać w siatkówkę, a ja odpowiedziałam, że tak. Dostałam numer do prezesa i powiedziano, że zadzwonią do mnie. Byłam wtedy młoda i wydawało mi się to niemożliwe, więc za bardzo w to nie wierzyłam. Tak się złożyło, że w moje urodziny dostałam taki mały prezent (teraz już jest duży), bo prezes tego klubu zadzwonił do mnie i zostałam zaproszona na trening próbny – wspominała atakująca.

W wieku 15 lat zawodniczka zdecydowała się na przeprowadzkę z Ukrainy do Polski. Jak do tego doszło? I tu z pomocą przyszedł los. Z uwagi na rozpad ówczesnego klubu Anastasii Hryshchuk, jej managerka rozpoczęła poszukiwanie nowego. – Mieszkała wtedy w Polsce i ona znalazła numer do trenera juniorek w ŁKS-ie i również umówiliśmy się na próbny trening. Jak widać, spodobałam się, bo w wakacje przyjechałam na pierwszy obóz. 

Odwaga i determinacja

Wyjazd do obcego kraju dla 15-letniej dziewczyny to duże wyzwanie. Atakująca podkreśliła jednak, że ona swój stres przełamała determinacją, aby grać w siatkówkę. Przyznała, że szybko przyzwyczaiła się do Łodzi, a Ukraina i Polska pod wieloma względami są bardzo podobne. – Są to podobne kultury. Nawet w języku są podobieństwa, co mi dużo pomogło – dodała.

Po kilku latach spędzonych w drużynach młodzieżowych Łódzkiego Klubu Sportowego Anastasiia Hryshchuk dołączyła do zespołu seniorskiego. Z ŁKS Commercecon Łódź w sezonie 2022/2023 sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski. Atakująca nie ukrywała, że jest duża różnica pomiędzy grą w drużynie młodzieżowej a seniorskiej. – Przejście z juniorek do ekstraklasy to wielka różnica poziomów, nawet w przypadku treningów. Czuć te różnice.

Sport okazją do poznawania kultury

Młoda zawodniczka podkreśliła, że gra w siatkówkę to dla niej ogromna pasja, ale obecność w zawodowym sporcie to również okazja do poznawania kultury kraju, w którym mieszka. – Możemy zobaczyć miejsca, do których moglibyśmy nie dotrzeć. To dla mnie duży plus, bo Polska to piękny kraj. Jeżdżąc na mecze, możemy też poznawać kulturę i architekturę różnych miast, co jest dużym plusem grania w siatkówkę – zakończyła młoda zawodniczka.

źródło: inf. własna, lkscommerceconlodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved