Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Amerykańska atakująca może dołączyć do Budowlanych Łódź

Amerykańska atakująca może dołączyć do Budowlanych Łódź

fot. Christian Besson - Volero Le Cannet

Prezes Chudzik przyznał w niedawnym wywiadzie dla TVP Łódź, że Budowlani poszukują nowej atakującej w miejsce Veroniki Jones-Perry, a nowa zawodniczka może być również z tej części świata. Jak dowiedział się serwis Strefa Siatkówki duże szanse są na to, by nową siatkarką łódzkiego klubu została Nia Reed, ostatnio grająca we francuskim zespole Volero Le Cannet.

Prezes Budowlanych Łódź w wypowiedzi dla TVP Łódź przyznał, że nie udało mu się zatrzymać w zespole dwóch czołowych zawodniczek z poprzedniego sezonu. Chodzi o rozgrywającą Julię Nowicką, która otrzymała propozycję z ligi niemieckiej, oraz amerykańską atakującą Veronicę Jones-Perry. W innym wywiadzie prezes Chudzik przekonywał, że jeśli Amerykanka nie zostanie w Budowlanych, zapewne wyjedzie poza granice naszego kraju. Nie zdradził jednak nazwisk zawodniczek, które mają zastąpić Jones-Perry i Nowicką, o wiele chętniej opowiadając o transferach w ekipie lokalnego rywala.Wiadomo już, że Budowlani pozyskali młodą rozgrywającą Martynę Łozowską. Absolwentka SMS-u PZPS Szczyrk otrzymała powołanie do reprezentacji i przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry. Na pozycję atakującej Budowlani pozyskali Julię Szczurowską z MKS-u Kalisz. Okazuje się, że to nie ostatnie wzmocnienia na tych pozycjach w zespole Budowlanych, a obu młodym polskim siatkarkom może nie być łatwo przebić się do pierwszej szóstki.

Jak się dowiedzieliśmy, nową atakującą Budowlanych może zostać Amerykanka Nia Reed. 25-letnia zawodniczka w 2019 roku ukończyła Penn State University, skąd przeniosła się do Turcji, gdzie reprezentowała barwy Halbanku Ankara. Kolejny sezon spędziła w barwach klubu Erdemit na zapleczu tureckiej ekstraklasy, skąd rok temu trafiła do prowadzonego przez trenera Lorenzo Miccelliego Volero Le Cannet. W rankingu punktujących zawodniczek ligi francuskiej została sklasyfikowana w tym sezonie na 12. miejscu.

Możliwe, że do Budowlanych dołączy jeszcze zagraniczne rozgrywająca. Wszystko to oczywiście pod warunkiem spłacenia zaległości klubu wobec zagranicznych siatkarek, za które CEV ukarała Budowlanych zakazem międzynarodowych transferów. Mimo zapewnień prezesa Chudzika o tym, że zostanie to uregulowane do końca stycznia, na najnowszej liście ukaranych klubów wydanej przez FIVB 16 kwietnia Budowlani Łódź nadal widnieją z zakazem transferów rozszerzonym na cały świat. Oprócz nich na liście wśród istniejących jeszcze polskich klubów znajduje się PTPS Piła.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę