Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ambitne plany pierwszoligowca z Tarnowa

Ambitne plany pierwszoligowca z Tarnowa

fot. pgsador.it

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów tak od sezonu 2020/2021 będzie nazywała się pierwszoligowa drużyna z Małopolski. Cel jakim postawiono przed ekipą z Tanowa ma być awans do TAURON Ligi.

Przypomnijmy, że w przerwanym z powodu pandemii koronawirusa siatkarki Jedynki zajęły niskie 10. miejsce. Tarnowianki wygrały zaledwie osiem spotkań, a w 16 musiały uznać wyższość swoich rywalek. Po zakończonym sezonie doszło do prawdziwych przetasowań i zmian. Nowym szkoleniowcem został Rafał Kalinowski, który zastąpił Łukasza Marciniaka.W drużynie pozostały: Magdalena Szabo, Karolina Szczygieł, Aleksandra Kaczyńska i Katarzyna Dyrek. Z Jedynką pożegnały się: Marta Duda, Olga Samul, Julita Molenda, Nikola Abramajtys, Justyna Kędziora, Maja Grodzka, Marcelina Gliniecka i Aleksandra Buczek. Działacze pozyskali młode siatkarki: Klaudię Kudłaczewską, Julię Hebdę, Wiktorię Salamon, Paulinę Krześlak, Martę Dąbrowską. Z bardziej znanych zawodniczek, które reprezentowały inne kluby w I lidze w ekipie z Tarnowa będą zagrają Agnieszka Cur, Ewa Bimkiewicz, Simona Dreczka oraz Malwina Stroińska.

W dotychczasowych meczach sparingowych Jedynka zremisowała 2:2 z Solną Wieliczka, wygrała z Karpatami Krosno 3:1 oraz z Tomasovią Tomaszów Lubelski 2:1. Jedynka ma jeszcze rozegrać mecz sparingowy z San Pajdą Jarosław oraz weźmie udział w turnieju towarzyskim w Sosnowcu, gdzie oprócz Jedynki i Płomienia zagrają Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa i AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Działacze klubu z Tarnowa nie ukrywają, że ich celem w nadchodzącym sezonie będzie awans do TAURON Ligi, pozyskali oni nowego sponsora jakim jest firma Roleski. Jak wynika z powyższego na chwilę obecną skład nie jest zbyt mocny, w związku z czym działacze szukają wzmocnień zarówno w Polsce, jak i za granicą. Czy te plany znajdą odzwierciedlenie w sezonie, o tym przekonamy się w najbliższym czasie.

źródło: Jedynka Tarnów, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved