Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Alina Zagozda-Dobrzańska: Chcemy walczyć o play-off, to jest nasz główny cel

Alina Zagozda-Dobrzańska: Chcemy walczyć o play-off, to jest nasz główny cel

– To całkiem nowy zespół, z poprzedniego zostały tylko trzy zawodniczki. Postawiliśmy na młodą drużynę, trenerzy widzą wielki potencjał i myślę, że to będzie wielkie zaskoczenie. Jeśli dziewczyny trafią z formą, to będziemy bardzo zadowoleni, jak będziemy w czołówce – powiedziała Alina Zagozda-Dobrzańska, prezes Częstochowianki Częstochowa.

Po sezonie 2020/2021 częstochowska drużyna I ligi kobiet przeszła rewolucję kadrową. Z drużyną pożegnało się aż 11 zawodniczek, natomiast niezmieniony został sztab szkoleniowy zespołu. – Mamy dwie zawodniczki, które w poprzednim sezonie grały w TAURON Lidze jest to Marta Budnik i Julia Papszun, dziewczyny, które grały w Enerdze MKS Kalisz. Bardzo liczymy na to wzmocnienie. Mamy również zawodniczki, które grały w szeregach pierwszoligowców. Uważam, że to również są mocne zawodniczki, między innymi z Sosnowca, Opola czy Jarosławia. Zespół bardzo ambitnych dziewczyn. Wróciła do nas Matylda Grabowska, która będzie grała na pozycji rozgrywającej. Pokładamy w niej wielkie nadzieje – powiedziała Alina Zagozda-Dobrzańska, prezes częstochowskiego klubu.Dla Częstochowianki Częstochowa będzie to trzeci sezon na zapleczu TAURON Ligi. W poprzednim drużyna prowadzona przez trenera Andrzeja Stelmacha uplasowała się na 7. miejscu. – Nie stawiałabym jeszcze na żadne miejsce. To całkiem nowy zespół, z poprzedniego zostały tylko trzy zawodniczki. Postawiliśmy na młodą drużynę, trenerzy widzą wielki potencjał i myślę, że to będzie wielkie zaskoczenie. Jeśli dziewczyny trafią z formą, to będziemy bardzo zadowoleni, jak będziemy w czołówce. W tym sezonie pierwsza ósemka będzie walczyła w play-off, więc nie mamy takiego nacisku, żeby to było czwarte miejsce. Chcemy walczyć o play-off, to jest nasz główny cel – stwierdziła prezes Częstochowianki. – Chcemy tak zbudować i wyszkolić ten zespół, żeby faktycznie bez namysłu był w play-off – dodała.

Obecnie zgodnie z obostrzeniami kibice mogą oglądać siatkówkę w hali. Pierwszą szansą zobaczenia nowego zespołu w Częstochowie będzie przedsezonowy turniej. – Kalendarz już jest, startujemy 25 września, ale pierwszy mecz mamy wyjazdowy, w Tarnowie. Zapraszamy wszystkich na pierwszy mecz w roli gospodarza 2 października. Wcześniej będzie można nas zobaczyć na turnieju z okazji rozpoczęcia sezonu 4-5 września w hali HSC w Częstochowie – zakończyła Alina Zagozda-Dobrzańska.

źródło: opr. własne, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę