Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Krzos: Plan minimum został wykonany

Aleksandra Krzos: Plan minimum został wykonany

– Plan minimum został wykonany, aczkolwiek apetyt rośnie w miarę jedzenia. Na pewno będziemy chciały walczyć o złoto. W Rzeszowie ten klub zasługuje na mistrzostwo – powiedziała Aleksandra Krzos, libero Developresu, który w decydującym meczu półfinałowym pokonał ŁKS Commercecon Łódź.

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów w decydującym boju półfinałowym pokonały ŁKS Commercecon Łódź i awansowały do rozgrywki finałowej. W końcu więc będą miały okazję zagrać o mistrzostwo Polski. – Plan minimum został wykonany, aczkolwiek apetyt rośnie w miarę jedzenia. Na pewno będziemy chciały walczyć o złoto. W Rzeszowie ten klub zasługuje na mistrzostwo. Wiadomo już, że ta ciężka praca nie pójdzie na marne, bo już mamy medal. Ciężar spadł nam z serc. Mam nadzieję, że od następnego meczu będziemy cieszyć się siatkówką – podkreśliła Aleksandra Krzos.W finale rzeszowianki zmierzą się z Chemikiem Police, z którym mają rachunki do wyrównania za porażkę w ćwierćfinale Pucharu Polski. – Nie będzie już kalkulowania. Najważniejsze mecze są przed nami. Czekałyśmy na nie przez cały sezon. Nie ma mowy o żadnym zmęczeniu. Mamy kilka dni, aby przygotować się taktycznie na mecze z zespołem z Polic. Na tym będziemy się skupiać – dodała libero rzeszowskiej drużyny.

Łodzianki wysoko zawiesiły poprzeczkę Developresowi, a ten musiał się sporo namęczyć, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. – Nie było łatwo. ŁKS grał bardzo dobrze. To był nasz najlepszy mecz w play-off. Końcówka była wyrównana i stresująca. Pojawiło się dużo emocji. Wygraliśmy rundę zasadniczą, ale musieliśmy walczyć, aby znaleźć się w finale. Teraz mamy kilka dni, żeby przygotować się do spotkania z Chemikiem. Znamy go bardzo dobrze. Musimy utrzymać koncentrację. Czekam na fajny finał – zaznaczył Stephane Antiga.

Ekipa z Podkarpacia potrzebowała aż trzech meczów, aby wywalczyć awans do finału. W play-off grała pod presją, bo to ona była faworytem, a przez to nie było jej łatwo. – Gra w play-off pod presją to zupełnie inna bajka. Dziewczyny jednak pokazały charakter. Jesteśmy ambitni i chcemy walczyć o złoto. Dobrze pracowaliśmy, w każdym meczu chcieliśmy być trochę lepsi. Dziewczyny dają od siebie wszystko, co mają, czyli serce, siłę i koncentrację – dodał trener Developresu.

W odmiennych nastrojach były siatkarki ŁKS-u, które dobrze zaczęły decydujący mecz, ale później przegrywały 1:2. W czwartej odsłonie mogły doprowadzić do tie-breaka, ale nie wykorzystały swojej szansy. – W czwartym secie prowadziliśmy dwoma punktami. Naszymi błędami doprowadziliśmy do remisu i gry na przewagi, gdzie zatrzymywaliśmy rękę w ataku, byliśmy nieskuteczni albo rywalki nas blokowały. Możemy żałować tego momentu. Była duża szansa doprowadzenia do tie-breaka, w którym wszystko byłoby otwarte. Ale taka jest siatkówka. Musimy teraz walczyć o brązowy medal – stwierdził Michal Masek, który wierzy, że jego podopieczne szybko zapomną o półfinałowym niepowodzeniu i skupią się na rywalizacji o brązowy medal. – Musimy podnieść głowę i zaakceptować to, że nie jesteśmy w finale. Brązowy medal jest ważny. Za kilka dni mamy wyjazd i trudny mecz w Radomiu – zakończył szkoleniowiec łodzianek.

źródło: opr. własne, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę