Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Alberto Giuliani: Ten mecz był dla nas wyznacznikiem tego, co musimy poprawić

Alberto Giuliani: Ten mecz był dla nas wyznacznikiem tego, co musimy poprawić

Asseco Resovia przegrała spotkanie 5. kolejki z Jastrzębskim Węglem 0:3. W dwóch pierwszych setach trwała wyrównana walka. – Możemy żałować tych przegranych końcówek, zwłaszcza w drugim secie, kiedy niepotrzebnie popełniliśmy dwa błędy z rzędu w ataku – powiedział trener rzeszowian Alberto Giuliani.

Siatkarze z Rzeszowa przez dwa sety walczyli jak równy z równym z Jastrzębskim Węglem, w trzeciej partii przewaga mistrzów Polski była już znacząca. – Możemy żałować tych przegranych końcówek, zwłaszcza w drugim secie, kiedy niepotrzebnie popełniliśmy dwa błędy z rzędu w ataku – analizował Alberto Giuliani, szkoleniowiec Asseco Resovii Rzeszów.

Ten mecz był dla nas pożytecznym sprawdzianem i wyznacznikiem tego, co musimy poprawić jako drużyna. Jastrzębski Węgiel to niesamowicie mocny zespół i patrząc na ich grę, mogliśmy dostrzec jakie są nasze największe mankamenty. Musimy przede wszystkim poprawić współpracę na boisku i grać bardziej zespołową siatkówkę, opartą na kolektywie, a nie tylko na indywidualnej jakości zawodników – tłumaczył włoski szkoleniowiec. – Wiadomo, że w początkowej fazie sezonu musieliśmy trochę więcej pracować nad przygotowaniem motorycznym graczy, ale teraz jest ten moment, kiedy musimy dążyć do poprawy gry naszego zespołu jako całości, tak abyśmy lepiej funkcjonowali na boisku – stwierdził Giuliani.

Jego zespół od meczu z Jastrzębskim Węglem zaczęła serię spotkań z czołówką PlusLigi. – Uważam, że to jest bardzo dobry i ciekawy okres – mówił Giuliani i dodał: – Kiedy gra się z mocnymi zespołami, to dostrzega się właśnie te największe mankamenty i jest okazja do tego, żeby robić postępy i poprawiać swoją grę. To jest dla nas wszystkich radosny i wyjątkowy moment, żeby grać takie mecze. Na pewno nie zabraknie w nich koncentracji i waleczności z naszej strony. Zrobimy wszystko, żeby poprawiać swoją grę – zapowiedział trener Asseco Resovii. – Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni kiedy przegrywamy 0:3, jak miało to miejsce z Jastrzębiem, ale nie możemy o tym za dużo myśleć, tylko musimy już koncentrować się na kolejnym meczu, żeby pokazać się w nim z lepszej strony i postarać się też wygrać ważne punkty – zakończył Alberto Giuliani. Rzeszowianie już w najbliższy weekend pojadą do Kędzierzyna-Koźle, gdzie ich rywalem będzie niepokonana ZAKSA.

źródło: plusliga.pl