Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Nowak zostaje w Jokerze

Agata Nowak zostaje w Jokerze

fot. joker-swiecie.pl

Agata Nowak, jako trzecia zawodniczka po Joannie Sikorskiej i Natalii Skrzypkowskiej, zdecydowała się na pozostanie w składzie Jokera Świecie na kolejny sezon. Wcześniej klub ogłosił również pozyskanie brazylijskiej środkowej Andressy Picussy.

Urodzona w Gdańsku 25-letnia zawodniczka rozpoczynała swoją przygodę z siatkówką w młodzieżowych drużynach Gedanii Gdańsk, a następnie w barwach Atomu Trefla Sopot, występującego w rozgrywkach Młodej Ligi. Mimo młodego wieku dość wcześnie zadebiutowała w TAURON Lidze, broniąc przez dwa lata barw Budowlanych Toruń. Następnie przeszła do klubu z Kalisza, ale w okresie przygotowawczym nabawiła się poważnej kontuzji więzadła krzyżowego, przez co straciła cały sezon. Po tak długiej przerwie w występach zdecydowała się zejść o poziom niżej i spróbować swoich sił w I lidze w Energetyku Poznań. Wielokrotnie w wywiadach dla mediów podkreślała jednak, że jej marzeniem jest powrót do TAURON Ligi. Udało się jej to zrealizować dzięki przejściu do Jokera Świecie. Tym razem  libero omijały już kontuzje, dzięki czemu zagrała we wszystkich 22 meczach w sezonie, co również jest warte podkreślenia, zważywszy na trudny, covidowy sezon z jakim przyszło wszystkim się zmierzyć.Agata Nowak, jak na libero przystało, miała sporo pracy w przyjęciu zagrywki rywalek. Statystycy naliczyli jej aż 420 takich akcji, co oznacza, że przyjmowała zagrywkę ponad 19 razy na mecz. Zakończyła sezon z przyjęciem na poziomie 57,86% (dwunaste miejsce w lidze), w tym 29,05% perfekcyjnego. Dla Agaty Nowak najbliższy sezon będzie więc czwartym w TAURON Lidze, a drugim w barwach klubu ze Świecia.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę