Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Mihułka: Wytrzymaliśmy wojnę nerwów

Adrian Mihułka: Wytrzymaliśmy wojnę nerwów

fot. KFC Gwardia Wrocław

Wrocławska Gwardia odniosła kolejne zwycięstwo w rozgrywkach TAURON 1. Ligi. Tym razem podopieczni trenera Janczaka pokonali drużynę z Jaworzna. Co prawda mecz zakończył się w trzech setach, ale wygrana nie przyszła wcale wrocławianom łatwo. Rywale postawili się im zwłaszcza w partii premierowej. – Wytrzymaliśmy wojnę nerwów w pierwszym secie, wychodząc na prowadzenie, to był decydujący moment tego meczu – ocenił Adrian Mihułka, który wybrany został najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

W całym spotkaniu gospodarze dużo lepiej spisywali się w ataku, co było kluczowe. Na początku ekipa z Jaworzna dobrze zagrywała, dzięki czemu miała swoje szanse. Nie utrzymała jednak tej skuteczności w całym spotkaniu. Wrocławianie nie punktowali zza linii końcowej dużo częściej, ale mocno utrudniali rywalom grę. To przełożyło się na ich grę na siatce. Gwardia zdobyła blokiem 12 punktów.– Pierwszy set w naszym wykonaniu znowu przydługi, żmudny, pozwoliliśmy sobie, żeby Jaworzno doskoczyło i podjęło walkę. Później jednak zachowaliśmy koncentrację, do tego dobre zmiany, które też dały pozytywne bodźce. Zdecydowałem się w meczu na przykład na Błażeja Szymeczko, a ten udowodnił swoją grą, że jest dużo wart. Cieszę się, że wrócił do dyspozycji i cieszy mnie taki ból głowy na środku. Nie zachłysnęliśmy się jednak tymi siedmioma zwycięstwami… Dobrze wiemy, co czeka na horyzoncie w ligowym terminarzu – mówił po meczu trener eWinner Gwardia Wrocław Krzysztof Janczak.

Najlepiej  punktującym po wrocławskiej stronie drugi raz z rzędu był Mateusz Frąc. MVP spotkania powędrowało jednak w ręce Adriana Mikułki, grającego kolejne, solidne zawody. Środkowy dostał swój czas po dłuższej przerwie do trenera Janczaka i wykorzystał swoją szansę, zaliczając udany występ.

– Wytrzymaliśmy wojnę nerwów w pierwszym secie, wychodząc na prowadzenie, to był decydujący moment tego meczu. Przyznam, że czekamy już na spotkania z zespołami z Bydgoszczy, Bielska-Białej, Lublina. Choć żadne ligowe starcie nie jest łatwe i każdego rywala trzeba szanować. Wiemy jednak, że za chwilę zaczniemy się mierzyć z przeciwnikami, typowanymi do walki o awans do PlusLigi – przyznał MVP piątkowego meczu Adrian Mihułka.   

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę