Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W derbach Małopolski lepsze tarnowianki

I liga K: W derbach Małopolski lepsze tarnowianki

W derbowym spotkaniu pomiędzy Solną Wieliczka a Grupą Azoty Roleski Tarnów lepsze okazały się przyjezdne. Podopieczne trenera Wojciecha Serafina wygrały trzeci mecz z rzędu i w radosnych nastrojach zakończyły rozgrywki w 2020 roku. Tarnowianki zajmują ósme miejsce, a Solna jest szósta.

Podbudowane ostatnimi zwycięstwami w I lidze tarnowianki od samego początku derbów Małopolski dyktowały warunki gry. Karolina Szczygieł gubiła blok swoich rywalek, jej koleżanki wykorzystały dobre rozegranie i raz za razem powiększały przewagę. Po ataku ze środka Vivian Pellegrino było 8:4 dla przyjezdnych, wieliczanki nie miały siatkarskich argumentów. W Solnej szwankowało przyjęcie, co przełożyło się na mało skuteczną grę w ataku. Podopieczne trenera Wojciecha Serafina kontrataki zamieniały w punkty, w ataku dobrze radziła sobie Ewa Bimkiewicz. Po kontrataku w wykonaniu Magdaleny Szabo było 16:6. Niezawodna do tej pory Weronika Sobiczewska nie zagrała tak dobrze jak miało to miejsce we wcześniejszych spotkaniach. Tego jednostronnego seta atakiem zakończyła Malwina Stroińska.

W drugiej części meczu gra obu drużyn falowała, gospodynie po błędzie Ewy Bimkiewicz prowadziły 6:4. Riposta zespołu z Tarnowa była natychmiastowa, przyjezdne ponownie dobrze zagrały na siatce, swoje koleżanki do skutecznej gry poderwała Magdalena Szabo. Jej punktowy blok sprawił, że zespół gości miał trzy punkty zapasu (12:9). Był to moment zwrotny tej partii, wieliczanki po asie serwisowym Weroniki Sobiczewskiej odrobiły straty i prowadziły 16:15. Na więcej nie było ich już stać. Siatkarki z Tarnowa punktowały bezpośrednio z zagrywki, dołożyły do tego punkty zdobyte w bloku. elementy te wystarczyły, aby po raz drugi mogły cieszyć się z wygranej w drugiej odsłonie meczu.

Na początku trzeciego seta wieliczanki przy serii Natalii Ciesielskiej odskoczyły swoim rywalkom na cztery punkty (5:1). Na tym ich dobra postawa się zakończyła, przy serii Vivian Pellegrino wieliczanki straciły pięć punktów z rzędu i po raz kolejny stanęły w miejscu, przegrywały wówczas 6:8. Do stanu 11:11 gra toczyła się punkt za punkt po czym do głosu doszła drużyna z Tarnowa. Gospodynie nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, dodatkowo ich zmorą były błędy własne. Zespół z Tarnowa dominował w grze na siatce i prowadził 17:12. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina nie zdołały doprowadzić do remisu. Wypracowana przewaga przez zespół gości okazała się być wystarczająca, seta atakiem zakończyła Magdalena Szabo.

MVP: Magdalena Szabo

7R Solna Wieliczka – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3
(13:25, 19:25, 20:25)

Solna: Gajer (3), Ciesielska (7), Kuriata (3), Sobiczewska (13), Wieczorek (6), Maksajda (3), Rafałko (libero) oraz Malczewska, Gliniecka (1), Seweryn i Pustelnik (1)
Grupa: Szabo (11), Dreczka (8), Szczygieł (1), Bimkiewicz (16), Stroińska (9), Pellegrino (8), Krześlak (libero)