Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W derbach Małopolski lepsze tarnowianki

I liga K: W derbach Małopolski lepsze tarnowianki

fot. Tomasz Schenk - Jedynka Tarnów

W derbowym spotkaniu pomiędzy Solną Wieliczka a Grupą Azoty Roleski Tarnów lepsze okazały się przyjezdne. Podopieczne trenera Wojciecha Serafina wygrały trzeci mecz z rzędu i w radosnych nastrojach zakończyły rozgrywki w 2020 roku. Tarnowianki zajmują ósme miejsce, a Solna jest szósta.

Podbudowane ostatnimi zwycięstwami w I lidze tarnowianki od samego początku derbów Małopolski dyktowały warunki gry. Karolina Szczygieł gubiła blok swoich rywalek, jej koleżanki wykorzystały dobre rozegranie i raz za razem powiększały przewagę. Po ataku ze środka Vivian Pellegrino było 8:4 dla przyjezdnych, wieliczanki nie miały siatkarskich argumentów. W Solnej szwankowało przyjęcie, co przełożyło się na mało skuteczną grę w ataku. Podopieczne trenera Wojciecha Serafina kontrataki zamieniały w punkty, w ataku dobrze radziła sobie Ewa Bimkiewicz. Po kontrataku w wykonaniu Magdaleny Szabo było 16:6. Niezawodna do tej pory Weronika Sobiczewska nie zagrała tak dobrze jak miało to miejsce we wcześniejszych spotkaniach. Tego jednostronnego seta atakiem zakończyła Malwina Stroińska.W drugiej części meczu gra obu drużyn falowała, gospodynie po błędzie Ewy Bimkiewicz prowadziły 6:4. Riposta zespołu z Tarnowa była natychmiastowa, przyjezdne ponownie dobrze zagrały na siatce, swoje koleżanki do skutecznej gry poderwała Magdalena Szabo. Jej punktowy blok sprawił, że zespół gości miał trzy punkty zapasu (12:9). Był to moment zwrotny tej partii, wieliczanki po asie serwisowym Weroniki Sobiczewskiej odrobiły straty i prowadziły 16:15. Na więcej nie było ich już stać. Siatkarki z Tarnowa punktowały bezpośrednio z zagrywki, dołożyły do tego punkty zdobyte w bloku. elementy te wystarczyły, aby po raz drugi mogły cieszyć się z wygranej w drugiej odsłonie meczu.

Na początku trzeciego seta wieliczanki przy serii Natalii Ciesielskiej odskoczyły swoim rywalkom na cztery punkty (5:1). Na tym ich dobra postawa się zakończyła, przy serii Vivian Pellegrino wieliczanki straciły pięć punktów z rzędu i po raz kolejny stanęły w miejscu, przegrywały wówczas 6:8. Do stanu 11:11 gra toczyła się punkt za punkt po czym do głosu doszła drużyna z Tarnowa. Gospodynie nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, dodatkowo ich zmorą były błędy własne. Zespół z Tarnowa dominował w grze na siatce i prowadził 17:12. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina nie zdołały doprowadzić do remisu. Wypracowana przewaga przez zespół gości okazała się być wystarczająca, seta atakiem zakończyła Magdalena Szabo.

MVP: Magdalena Szabo

7R Solna Wieliczka – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3
(13:25, 19:25, 20:25)

Składy zespołów:
Solna: Gajer (3), Ciesielska (7), Kuriata (3), Sobiczewska (13), Wieczorek (6), Maksajda (3), Rafałko (libero) oraz Malczewska, Gliniecka (1), Seweryn i Pustelnik (1)
Grupa: Szabo (11), Dreczka (8), Szczygieł (1), Bimkiewicz (16), Stroińska (9), Pellegrino (8), Krześlak (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę