Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Knack Roeselare po raz trzeci z rzędu mistrzem Belgii

Knack Roeselare po raz trzeci z rzędu mistrzem Belgii

Knack Roeselare wygrał trzecie spotkanie finałowe ligi belgijskiej przeciwko Greenyard Maaseik i po raz trzeci z rzędu sięgnął po tytuł mistrzowski. W piątkowym meczu tylko pierwszy set był niezwykle zacięty, w pozostałych coraz bardziej warunki dyktowali gospodarze i zamknęli spotkanie 3:0. To 14 tytuł w historii klubu.

Knack Roeselare był najlepszą drużyną rundy zasadniczej, zakończył również jako lider kolejną część rozgrywek. Knack przegrał tyko jedno spotkanie w sezonie. Dodatkowo w tym sezonie zespół zdobył Superpuchar po zwycięstwie 3:0 z Caruur Gent, Puchar Belgii po trzysetowym triumfie nad Decospan Menen oraz sięgnął po srebro Pucharu CEV.

Pierwsze dwa spotkania finału ligi belgijskiej rozstrzygały się w czterech setach. W pierwszym meczu inauguracyjną partię wygrali siatkarze Greenyard Maaseik, zaś w kolejnych lepsi byli już zawodnicy z Roeselare. W drugim spotkaniu inauguracyjną partię wygrali siatkarze Knacka do 19, zaś gospodarze w takim samym stosunku przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w drugim secie. W kolejnych nie brakowało walki, ale za każdym razem ostatnie słowo należało do drużyny prowadzonej przez trenera Vanmedegaela.

Trzecie spotkanie rozpoczęło się od zaciętej walki. Dłuższy czas żaden z zespołów nie był w stanie zbudować przewagi. Dopiero z czasem do głosu doszli siatkarze Greenyard Maaseik i odskoczyli na 20:15. Nie podłamało to gospodarzy, którzy stopniowo niwelowali straty i w końcówce odrobili straty (23:23). Siatkarze Knack Roeselare mieli jako pierwsi piłkę setową, ale jej nie wykorzystali. Swoje szanse mieli również goście, ale ostatnie słowo należało do Märta Tammearu. W kolejnej partii to gospodarze dyktowali warunki. Siatkarze z Roeselare szybo wyszli na prowadzenie, które utrzymali aż do końca. Trzecia odsłona to demonstracja siły siatkarzy Knacka. Przyjezdni w tej odsłonie zapisali na swoim koncie zaledwie 14 punktów.

W decydującym spotkaniu finałowym liderem Knacka był Märt Tammearu, który zdobył 19 punktów. Po 12 oczek dołożyli Pablo Sergio Koukartsev i Rune Fasteland. W drużynie prowadzonej przez trenera Bertiniego najczęściej punktującym był Ferrre Reggers (20), zaś 12 oczek dołożył Adam Bartos.