Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zwycięski sparing Indykpolu AZS-u na koniec przygotowań

Zwycięski sparing Indykpolu AZS-u na koniec przygotowań

W ostatnim meczu kontrolnym przed początkiem zmagań w PlusLidze siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn pokonali we własnej hali 4:0 Cuprum Lubin. W następny weekend obie drużyny rozpoczną już walkę o ligowe punkty.

Piątkowe spotkanie w Hali Urania rozpoczęło się w samo południe. Trener Daniel Castellani w tym meczu rotował składem. Spotkanie rozpoczęli:  Droszyński, Poręba, Concepcion, Andringa, Schott, Schulz i Gruszczyński.

Przebieg pierwszych dwóch odsłon był bardzo podobny. Akademicy z Kortowa dość szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi (8:3 w pierwszym secie czy 16:10 w drugiej partii). W ekipie z Warmii i Mazur dobrze funkcjonowała zagrywka (8:4 w asach), a prym w ataku wiódł Damian Schulz (13 punktów w dwóch setach). Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Indykpolu AZS – 25:21. W drugim secie trener Castellani dokonał korekty na rozegraniu – Kamila Droszyńskiego zastąpił Przemysław Stępień. Również i ta odsłona zakończyła się wygraną gospodarzy – 25:19.

W trzecim secie argentyński szkoleniowiec Zielonej Armii dokonał kilku zmian. Na parkiecie zameldowali się m.in Dawid Woch, Wiktor Janiszewski czy Remigiusz Kapica. Akademicy lepiej przyjmowali od swoich rywali (52% dokładnego przyjęcia przy 51% dokładnego przyjęcia lubinian) czy byli skuteczniejsi w ataku (45% do 40%). Obie partie zakończyły się więc zwycięstwem olsztynian (25:18,25:22), a w efekcie całe spotkanie – 4:0 dla Indykpolu AZS.

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 4:0
(25:21, 25:19, 25:18, 25:22)

AZS: Concepcion (10), Andringa (12), Schulz (13), Droszyński (2), Schott (7), Poręba (4), Gruszczyński (libero) oraz Woch (4), Stępień (1)Kapica (8), Ciunajtis i Janiszewski (4)
Cuprum: Maruszczyk (3), Gunia (2), Ferens (7), Lorenc (13), Smoliński (11), Tavares (2), Makoś (libero) oraz Zawalski (6), Muniz De Oliveira (5), Jakubiszak (6), Magnuszewski (1) i Szymura (libero)