Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zespół Joanny Wołosz zagrał awansem z Igorem Gorgonzola Novara

Zespół Joanny Wołosz zagrał awansem z Igorem Gorgonzola Novara

Prosecco DOC Imoco Conegliano pokonał Igora Gorgonzolę Novarę, jednego ze swoich największych rywali we Włoszech na przestrzeni ostatnich kilku sezonów, w 9. rundzie mistrzostw Włoch w sezonie 2022/23.

Pierwsza partia rozpoczęła się po myśli ekipy z Novary, która szybko wyszła na prowadzenie 9:1. Trener Daniele Santarelli szybko wykorzystał dwa przysługujące mu czasy. Jego zespół pokazał, że jest silny mentalnie i spokojnie dążył do odrobienia strat. Zawodniczki z Conegliano grały bardzo cierpliwie, stopniowo zmniejszyły różnicę punktową, a w drugiej części seta doprowadziły do wyrównania.

W zaciętej końcówce Joanna Wołosz i koleżanki nie zwolniły tempa i wygrały 27:25, a to był wstęp do odwrócenia losów tego meczu. „Pantery” grały jak z nut, całkowicie zaskoczyły rywalki, a efektem była wygrana do 11. Dobrą grę przyjezdne utrzymały również w trzecim secie, chociaż zawodniczki z Novary mocno naciskały w końcowej fazie. Ostatecznie zwycięstwo 25:23 powędrowało na konto Imoco.

Ekipa z Conegliano może przede wszystkim podziękować za zwycięstwo Isabelle Haak. Szwedka zdobyła 25 punktów. Po stronie Igora Gorgonzola najlepiej punktowała Ebrar Karakurt, która wywalczyła 15 punktów.

Igor Gorgonzola Novara – Prosecco DOC Imoco Conegliano 0:3
(25:27, 11:25, 23:25)