Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zatrzymali Perugię i poszli za ciosem, Gas Sales Bluenergy Piacenza z Pucharem Włoch

Zatrzymali Perugię i poszli za ciosem, Gas Sales Bluenergy Piacenza z Pucharem Włoch

Siatkarze Piacenzy po  tym, jak zostali pierwszym zespołem, który w tym sezonie zatrzymał Perugię nie spoczęli na laurach. Podopieczni Massimo Bottiego w finale Pucharu Włoch pokonali bez straty seta Itas Trentino zdobywając pierwsze tego typu trofeum w historii klubu.  Poza drugim setem rywalizacja finałowa była jednak dość zacięta.  MVP meczu został Leal.

Początek spotkania był wyrównany, siatkarze Piacenzy w pewnym momencie pierwszego seta podkręcili tempo i dzięki między innymi atakom Lucarelliego odskoczyli na 13:10 . Podopieczni Angelo Lorenzettiego starali się odrabiać straty i zrobili to z powodzeniem po ataku Kazijskiego (15:15). Znów jednak serią zapunktowała Piacenza odskakując ponownie na cztery oczka, kiedy to w ofensywie szalał Leal.  W końcówce co prawda Trentino przegrywało już tylko 20:21, ale ostatnie słowo należało do ekipy Massimo Bottiego, a konkretnie ataku Ricardo Lucarelliego.

Na początku drugiego seta swoje nieprzeciętne umiejętności serwisowe pokazał Antoine Brizard kompletnie rozsypując przyjęcie rywali (4:0), a. wkrótce Piacenza prowadziła już 6:1 za sprawą gry w ataku. Podopieczni trenera Bottiego kontrolowali boiskowe wydarzenia przez cały set. Przeważali w każdym elemencie.  Trentino przegrywało co prawda różnicą trzech punktów po ataku Daniele Lavii (17:20), ale kolejne akcje wygrywali już tylko siatkarze Piacenzy. Zagrywką pracował Lucarelli, a zmagania w tej części meczu zakończył atak Leala.

W trzecim secie po ataku Leala Piacenza prowadziła 5:2, dobre ataki Lavii i Kazijskiego pozwoliły co prawda Trentino wyrównać na  7:7. Piacenza jednak ponownie odjechała z wynikiem. Dobrze zagrywali Brizard i Robentlandy Simon, a w ataku punktował Leal (14:10). Trentino zbliżyło się z wynikiem, kiedy to zagrywką i atakiem popracował Kazijski (16:17). Piacenza cały czas jednak utrzymywała zapas punktowy, Edoardo Caneschi dał swojej ekipie piłki meczowe (24:21). Trentino za sprawą m. in. bloku obroniło dwie z nich, ale po ataku Leala, to Piacenza wzniosła ręce w geście triumfu i odebrała Puchar Włoch.

MVP:  Yoandy Leal

Gas Sales Bluenergy Piacenza – Itas Trentino 3:0
(25:22, 25:17, 25:23)

Gas Sales Piacenza: Lucarelli (9), Simon (9), Romanò( 6), Leal (20), Caneschi  (7), Brizard (7), Scanferla (libero) oraz  Gironi (1)
Itas Trentino: D’Heer (3), Sbertoli (3), Lavia (7), Podrascanin (2), Kaziyski  (21), Michieletto (7), Laurenzano (libero) oraz Nelli, Dzavoronok (1), Lisinac