Strona główna » Bartsz Bednorz zdecydował o swojej przyszłości

Bartsz Bednorz zdecydował o swojej przyszłości

PGE Projekt Warszawa – Facebook

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kolejne gwiazdy polskiej siatkówki decydują o tym, gdzie będą grać w sezonie 2026/2027. Swoją decyzję podjął również przyjmujący Bartosz Bednorz. Nieoficjalne informacje potwierdziły się. Siatkarz kolejny sezon ponownie spędzi w PGE Projekcie Warszawa.

PGE Projekt Warszawa stopniowo odkrywa karty przed sezonem 2026/2027. Nowym trenerem zespołu został Roberto Piazza. Do drużyny dołączyło dwóch siatkarzy – Bartłomiej Lemański i Aleksander Śliwka. Przyjmujący w warszawskiej ekipie pojawił się już pod koniec sezonu 2025/2026. Był transferem medycznym za Bartosza Bednorza. W sezonie 2026/2027 Śliwka będzie mógł wystąpić już obok Bednorza. Bartosz Bednorz bowiem zdecydował się przedłużyć kontrakt ze stołecznym klubem.

Bartosz Bednorz to absolwent SMS-u PZPS Spała. W barwach Norwida Częstochowa dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów (2012, 2013). W PlusLidze zadebiutował w sezonie 2013/2014 w barwach AZS-u Częstochowa. Następnie występował w klubach z Olsztyna i Bełchatowa. W kolejnych latach bronił barw Leo Shoes Modeny i Zenita Kazań. Po przygodzie w chińskim Shanghai Bright, gdzie zdobył wicemistrzostwo, przeniósł się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W sezonie 2024/2025 występował w Asseco Resovii Rzeszów a od 2025 roku jest siatkarzem PGE Projektu Warszawa. W 2018 roku sięgnął po mistrzostwo Polski. Na swoim koncie ma również dwa wicemistrzostwa (2017, 2023) i brązowy medal (2026). Dwukrotnie zdobył Superpuchar Polski a po jednym razie Superpuchar Włoch i Rosji. W 2021 roku wygrał Puchar Rosji a dwa lata później Puchar Polski. W barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrał Ligę Mistrzów.

Był młodzieżowym reprezentantem Polski. Wraz z seniorską kadrą sięgnął natomiast po mistrzostwo Europy (2023). Dwukrotnie wygrał Ligę Narodów (2023, 2025), zdobył jedno srebro tych rozgrywek (2021) i trzy brązowe medale (2019, 2022, 2024).

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2026/2027

PlusLiga

  • Bartsz Bednorz zdecydował o swojej przyszłości

    Bartsz Bednorz zdecydował o swojej przyszłości

  • Barkom-Każany Lwów kompletuje skład. Zdecydował, co z Andrijem Rohożynem

    Barkom-Każany Lwów kompletuje skład. Zdecydował, co z Andrijem Rohożynem

  • Nowe nazwisko w Cuprum Stilon Gorzów. Dawny lider dobrze je zna

    Nowe nazwisko w Cuprum Stilon Gorzów. Dawny lider dobrze je zna