Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wyrównane sparingi GKS-u i Projektu w Błoniu

Wyrównane sparingi GKS-u i Projektu w Błoniu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kolejne ekstraklasowe zespoły sprawdzają swoją formę przed nadchodzącymi rozgrywkami PlusLigi w sezonie 2023/2024. Tym razem GKS Katowice i Projekt Warszawa zmierzyli się w dwóch sparingach w podwarszawskim Błoniu. W pierwszym meczu lepsi okazali się warszawscy siatkarze. W drugim katowiczanie się zrewanżowali.

Pierwszy mecz dla Projektu

W piątek, 22 września GKS Katowice i Projekt Warszawa rozegrali pierwszy sparing w Błoniu. W inauguracyjnym secie z bardzo dobrej stronie pokazali się siatkarze z Warszawy. W drugim walka jeszcze bardziej się zaostrzyła i po grze na przewagi lepszy był Projekt Warszawa. Trzecią partię udało się katowiczanom w końcówce przeciągnąć na swoją stronę. W czwartej odsłonie obie drużyny miały swoje szanse na wygraną. Ostatecznie zwycięstwo na swoim koncie zapisali podopieczni trenera Piotra Grabana.

W meczu z bardzo dobrej strony pokazał się niemiecki atakujący Projektu Warszawa – Linus Weber. Zawodnik zdobył 19 punktów i zaliczył 74 procent skuteczności. W GKS-ie najlepszym punktującym został Marcin Waliński.

Projekt Warszawa – GKS Katowice 3:1
(25:20, 27:25, 23:25, 25:23)

Składy zespołów:
Projekt: Kowalczyk, Firlej, Tille, Wrona, Szalpuk, Weber, Wojtaszek (libero) oraz Getka, Stępień, Grobelny, Gruszczyński, Borkowski, Król
GKS: Kozub, Domagała, Krulicki, Adamczyk, Waliński, Szymański, Mariański (libero) oraz Mielczarek, Fenoszyn, Jarosz, Ogórek, Wóz, Usowicz

Rewanż GKS-u

W sobotę, 23 września zespoły rozegrały drugie spotkanie sparingowe, które według ustaleń trenerów miało obejmować jedynie trzy sety. Inauguracyjną partię lepiej rozpoczęli warszawianie, jednak katowiczanie szybko doprowadzili do wyrównania, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę siatkarze GKS-u. Druga partia miała niemal identyczny przebieg. Pierwotnie to Projekt prowadził, jednak w końcówce lepsi byli katowiczanie. W kolejnej odsłonie lepsi byli warszawiacy. Wykorzystali oni przestój, który dopadł zawodników GKS-u. Ostatecznie jednak mecz zakończył się zwycięstwem katowickiej drużyny 2:1.

Projekt Warszawa – GKS Katowice 1:2
(22:25, 22:25, 25:22)

Składy zespołów:
Projekt: Firlej, Kowalczyk, Weber, Szalpuk, Grobelny, Wrona, Wojtaszek (libero) oraz Stępień, Król, Gruszczyński (libero)
GKS: Kozub, Jarosz, Szymański, Usowicz, Mielczarek, Adamczyk, Mariański (libero) oraz Domagała, Fenoszyn, Ogórek (libero), Waliński, Krulicki, Wóz

Zobacz również:
Plany przedsezonowe oraz sparingowe Projektu Warszawa i GKS-u Katowice 

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved