Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wygrana Norwida Częstochowa z MCKiS-em Jaworzno

Wygrana Norwida Częstochowa z MCKiS-em Jaworzno

W środowe popołudnie Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał MCKiS Jaworzno 3:2 w kolejnym  meczu sparingowym przed startem sezonu 2020/2021 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Trenerzy obu drużyn rotowali składami, tak, aby każdy z zawodników dostał szansę na grę.

Spotkanie lepiej rozpoczęli częstochowianie, którzy w pierwszej partii odnieśli zdecydowane zwycięstwo, rozbijając rywali 25:15. Dotkliwa porażka nie zniechęciła jednak przyjezdnych i w drugiej odsłonie to oni byli górą, wygrywając 25:22. Trzeci set ponownie okazał się lepszy w wykonaniu siatkarzy Norwida. Tym razem triumfowali oni jednak tylko z dwupunktową przewagą (25:23).

W kolejnej partii sytuacja znów uległa zmianie i inicjatywa leżała po stronie zawodników MCKiS-u Jaworzno. Zrewanżowali się oni tym samym rywalom za porażkę z premierowej odsłony, pokonując ich wysoko – 25:16. Tie-break okazał się niezwykle wyrównany. Zakończyła go dopiero walka na przewagi. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej częstochowianie, wygrywając seta 16:14 i całe spotkanie 3:2.

Przed podopiecznymi Piotra Lebiody kolejne mecze kontrolne. Już w najbliższy piątek błękitno-granatowi zmierzą się w meczu sparingowym z drugoligowcem z Tychów.

Jaworznianie natomiast zagrają w dwudniowym Turnieju o Puchar Burmistrza Andrychowa, w którym udział wezmą m.in. AZS AGH Kraków, MKS Andrychów oraz VK Ostrava.

Exact Systems Norwid Częstochowa – MCKiS Jaworzno 3:2
(25:15, 22:25, 25:23, 16:25, 16:14)

źródło: inf. własna, tauron1liga.pl