Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ljubljana: Zmienne szczęście polskich par w kwalifikacjach

WT Ljubljana: Zmienne szczęście polskich par w kwalifikacjach

W kolejnym cyklu zmagań World Tour w Ljubljanie zaprezentowały się trzy męskie pary. Duet Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski udanie rozpoczął rywalizację, wygrał dwa mecze i zagra w turnieju głównym. Z zawodami pożegnała się para Adrian Sdebel/Adrian Białecki oraz Piotr Groszek i Paweł Warzocha.

W pierwszym meczu polska para od początku kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Prowadzenie biało-czerwonych ani przez moment nie było zagrożone. Po 41 minutach gry polscy siatkarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Zdybek/Lewandowski POL [13] – Friedl/F. Kopschaur AUT [4] 2:0
(21:16, 21:15)

W drugim meczu poprzeczka została zawieszona wyżej, rywalem Polaków był brazylijski duet Maia/Adrielson. Mecz lepiej rozpoczęli siatkarze z Ameryki Południowej, którzy wygrali inauguracyjną partię spotkania w stosunku 21:18. W kolejnym secie lepsi okazali się Polacy, tym razem to oni byli górą i o tym kto awansuje do turnieju głównego musiał decydować tie-break. Polacy nie dali za wygraną wygrali ostatniego seta i po ponad godzinnej grze mogli cieszyć się z końcowego zwycięstwa.

Maia/Adrielson BRA [12] – Zdybek/ Lewandowski [13] 1:2
(21:18, 16:21, 10:15)

Od zwycięstwa nad Serbami rozpoczął rywalizację duet Sdebel/ Białecki. W swoim pierwszym spotkaniu biało-czerwoni pokonali  serbską parę Pusonjic/ Rajkovic. Mecz był zacięty i emocjonujący, trwał 44 minuty. Dzięki temu zwycięstwu Polacy znaleźli się w drugiej rundzie kwalifikacji. Tym razem nie mieli tyle szczęścia co w pierwszym meczu i przegrali z austriackim duetem  Reiter, J./Murauer. Po pierwszym wygranym secie nic nie zapowiadało porażki polskiej pary. Austriacy wygrali dwie kolejne odsłony tego spotkania i to oni zagrają w turnieju głównym.

Pusonjic/Rajkovic SRB [3] – Sdebel/Białecki POL [14] 0:2
(19:21, 17:21)

Sdebel/ Białecki POL [14] – Reiter, J./Murauer AUT [11] 1:2
(21:18, 17:21, 13:15)

Swoje zmagania w pierwszej rundzie kwalifikacji zakończyła inna polska para Piotr Groszek/Kamil Warzocha. Polacy musieli uznać wyższość włoskiego duetu, który wygrał ten mecz. W drugiej rundzie kwalifikacji włoscy siatkarze również wygrali swoje starcie i tym samym zagrają w turnieju głównym.

Groszek/ Warzocha POL [15] – Marchetto/Dal Corso ITA [2] 1:2