Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Ekipa Wołosz objęła prowadzenie w finałowej walce

Włochy K: Ekipa Wołosz objęła prowadzenie w finałowej walce

We włoskiej Serie A trwają finałowe starcia. W sobotę po raz trzeci po dwóch stronach siatki stanęły zawodniczki Proscecco Imoco Volley Conegliano oraz Vero Volley Monza. Przyjezdne miały swoje szanse głównie w premierowej odsłonie, ale końcówka padła łupem obrończyń mistrzowskiego tytułu, które w kolejnych partiach poszły za ciosem i zamknęły mecz numer trzy w trzech setach, MVP wybrano Joannę Wołosz i jej zespół prowadzi tym samym w finałowej serii 2-1.

To premierowa odsłona finałowego meczu numer trzy była najbardziej wyrównana. Najpierw na trzy oczka odskoczyły gospodynie (8:5), ale szybko do walki zerwała się ekipa z Monzy. W połowie seta była o punkt lepsza, a w kluczowym momencie nawet o trzy (21:18).

Na niewiele się to zdało, bowiem końcówka padła łupem Imoco Volley Conegliano 25:23.

To podopieczne Daniele Santarelliego poszły za ciosem w kolejnym secie, od początku do końca dominowały na parkiecie, jedynie powiększając swoje prowadzenie. Ostatecznie Imoco pozwoliło zdobyć rywalkom jedynie 12 oczek. Trzecia część meczu była już bardziej wyrównana, ale cały czas prowadzenie utrzymywało się po stronie gospodyń. Nie dały one sobie już wydrzeć tego triumfu.

Na przestrzeni całego spotkania to Prosecco Imoco Volley Conegliano lepiej radziło sobie głównie w ofensywie, kończąc 44% swoich ataków przy 33% Monzy. Mistrzynie Włoch dominowały w bloku, lepiej także zagrywały. Liderką Imoco tradycyjnie była już Paola Egonu, która zdobyła 17 oczek, 14 dołożyła Kathryn Plummer. MVP wybrana została natomiast reprezentantka Polski – Joanna Wołosz. Rozgrywająca miała na swoim koncie 2 oczka, oba wywalczone bezpośrednio z pola zagrywki. Po stronie Vero Volley Monzy żadna z siatkarek nie mogła pochwalić się dwucyfrową zdobyczą punktową, najbliżej tego była Lisa Van Hecke, która zanotowała 9 punktów. Magdalena Stysiak na boisku pojawiała się w drugim i trzecim secie, Polka dostała 15 piłek do ataku, ale skończyła tylko 5 z nich.

Kolejny finałowy mecz, który może okazać się już ostatnim zaplanowano na 10 maja. Gospodyniami tego pojedynku będą zawodniczki z Monzy.