Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Wygrane Polek w pierwszych meczach ćwierćfinałowych

Włochy K: Wygrane Polek w pierwszych meczach ćwierćfinałowych

Rozpoczęła się rywalizacja ćwierćfinałowa we włoskiej Serie A siatkarek. Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie pewnie 3:0 pokonało Il Bisonte Firenze. Malwina Smarzek-Godek i jej koleżanki z Igor Gorgonzola Novara mimo porażki w pierwszym secie mogły się cieszyć z wygranej 3:1 z rywalem z Perugii. Cenne wyjazdowe zwycięstwo w Busto Arsizio z wyżej notowanym rywalem odniósł zespół Magdaleny Stysiak – Savino Del Bene Scandicci.

Najlepszy zespół rundy zasadniczej, Imoco Volley Conegliano, w ćwierćfinale trafił na Il Bisonte Firenze. Początek pierwszego meczu ćwierćfinałowego zdecydowanie przebiegał pod dyktando Joanny Wołosz i jej koleżanek z drużyny. Gospodynie wygrały pierwszego seta do 15, drugiego do 17 i dopiero w trzecim napotkały na poważniejszy opór.

W końcówce to zespół z Florencji prowadził 21:18, ale Imoco doprowadziło do gry na przewagi. W niej podopieczne Daniele Santarellego zachowały więcej zimnej krwi i po wygranej 29:27 cieszyły się ze zwycięstwa 3:0. Joanna Wołosz przez całe spotkanie kierowała poczynaniami swojego zespołu, zapisując też na swoim koncie punkt zagrywką. Świetny mecz rozegrała Robin De Krujif, która zdobyła w tym meczu 16 punktów, o punkt mniej na swoim koncie miała Paola Egonu.

Igor Gorgonzola Novara w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Bartoccini Perugia dał się zaskoczyć rywalkom w pierwszym secie. Przyjezdne dzięki skutecznej grze Kenii Carcaces (16 pkt.), Sereny Ortolani (15 pkt.) i Heleny Havelkovej (15 pkt.) wygrały 25:18 i w Novarze zapachniało niespodzianką. Gospodynie przejęły inicjatywę dopiero w połowie drugiego seta, którego ostatecznie wygrały 25:22, wyrównując stan meczu. Im dalej, tym Igor Gorgonzola miał większą przewagę. Kolejne sety gospodynie wygrywały do 20 i do 17 i w całym spotkaniu pokonały rywala 3:1.

Świetne spotkanie rozegrała Nika Daalderop, która na boisku pojawiła się dopiero w połowie pierwszego seta, a zdobyła dla zwycięskiej drużyny 21 punktów. 14 punktów na swoim koncie miała Sara Bonifacio, a Malwina Smarzek-Godek i Caterina Bosetti zdobyły po 11 punktów. Polska atakująca zdobyła 9 punktów atakiem przy 35% skuteczności, do których dołożyła dwa punktowe bloki.

Zacięte spotkanie rozegrały ze sobą drużyny Unet E-work Busto Arsizio i Savino Del Bene Scandicci. Pierwszy set padł łupem gospodyń, które dość pewnie wygrały do 17. Savino zrewanżowało się rywalkom w drugiej partii, wygrywając do 17. Sporo emocji było w secie trzecim, w którym prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie w zaciętej końcówce na przewagi 30:28 wygrał zespół z Busto Arsizio i ponownie objął prowadzenie w meczu. W drużynie gospodyń wyróżniały się Camila Mingardi (24 pkt.) oraz Jovana Stevanović (19 pkt.).

Czwarta partia znów przebiegała pod dyktando przyjezdnych. Savino Del Bene wygrało do 21 i doprowadziło do tie-breaka. W decydującej partii to gospodynie prowadziły 5:3, potem 10:9, ale w końcówce znów inicjatywę przejęły przyjezdne. Zespół ze Scandicci wygrał 15:13 i całe spotkanie 3:2, obejmując prowadzenie w rywalizacji ćwierćfinałowej. Dobre spotkanie rozegrała Magdalena Stysiak, która zdobyła dla swojego zespołu 25 punktów. Polska atakująca skończyła 20 ataków przy skuteczności 42%. Dołożyła do tego 3 punktowe bloki i dwa asy serwisowe. 16 punktów na swoim koncie miała Elena Pietrini. Teraz rywalizacja przeniesie się do Scandicci.

W czwartej parze Saugella Monza zmierzy się z Fenerą Chieri. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek.