Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Kolejne zwycięstwo drużyny Joanny Wołosz

Włochy K: Kolejne zwycięstwo drużyny Joanny Wołosz

Prosecco Doc Imoco Conegliano z Joanną Wołosz wygrało dziewiąty mecz w sezonie. Tym razem ekipa polskiej rozgrywającej pokonała w meczu wyjazdowym Igor Gorgonzola Novara 3:0. Dzięki temu zwycięstwu Prosecco powiększyło przewagę nad drużyną z Novary do siedmiu punktów.

Siatkarki z Novary postawiły duży opór swoim rywalkom w pierwszym secie. O zwycięstwie decydowała gra na przewagi, lepiej zaprezentowały się przyjezdne, które poszły za ciosem. W drugim secie gospodynie nie miały zbyt wiele do powiedzenia i przegrały tę część zmagań z kretesem w stosunku 11:25. Nieco więcej walki było w ostatniej partii spotkania. Ostatecznie to ekipa polskiej siatkarki cieszyła się z dziewiątego zwycięstwa w sezonie. Jest ona zdecydowanym liderem tabeli. Joanna Wołosz w całym spotkaniu zdobyła jeden punkt. Najlepiej punktującą zawodniczką w szeregach Prosecco była Isabelle Haak, która zdobyła 20 punktów. Dla gospodyń 14 punktów zdobyła Ebrar Karakurt. Przyjezdne zdobyły więcej punktów w bloku (9-4), były skuteczniejsze w ataku.

Igor Gorgonzola Novara – Prosecco Doc Imoco Conegliano 0:3
(25:27, 11:25, 23:25)