Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Imoco lepsze w meczu na szczycie, wygrana Monzy

Włochy K: Imoco lepsze w meczu na szczycie, wygrana Monzy

Sporo powodów do radości miały po czwartkowym meczu na szczycie włoskiej Serie A siatkarki Imoco Volley Conegliano. Joanna Wołosz i jej koleżanki pokonały po zaciętym meczu Igor Gorgonzola Novara 3:0 i było to trzecie spotkanie z rzędu, w którym nie straciły nawet seta. Swój mecz w środę wygrał również zespół Volley Monza, a najwięcej punktów zdobyła Magdalena Stysiak.

Mecze Imoco Volley Conegliano z Igor Gorgonzola Novara to od paru lat hity włoskiej Serie A siatkarek. Czwartkowe spotkanie było zapowiadane również jako pojedynek atakujących – Paoli Egonu i Ebrar Karakurt. W tym starciu zdecydowanie lepiej wypadła Egonu, która zdobyła 25 punktów (41% skuteczności). Turczynka zdobyła tylko pięć punktów, atakując z zaledwie 20% skutecznością.

Zespół z Novary był bliski sukcesu w drugiej partii, gdy prowadził 21:19. W końcówce dał się jednak dogonić i Imoco wygrało tego seta na przewagi 30:28. Joanna Wołosz rozegrała całe spotkanie w barwach zespołu z Conegliano, tym razem nie zdobywając żadnych punktów, ale świetnie spisując się na rozegraniu.

Magdalena Stysiak znów była liderką swojej drużyny w wygranym wyjazdowym spotkaniu z Volley Bergamo. Zespół z Monzy po trzech meczach ma już 6 punktów na koncie, a w środowym spotkaniu polska atakująca zdobyła 17 punktów. Stysiak skończyła 14 ataków (skuteczność 48%) dokładając do tego dwa punktowe bloki i jednego asa serwisowego. Dwa punkty mniej w zespole Volley Monza miała na swoim koncie Katarina Lazović.

Komplet punktów po trzech meczach mają siatkarki Unet E-work Busto Arsizio. Tym razem pewnie wygrały 3:0 we własnej hali z Bartoccini Perugia, a liderkami zespołu były Alexa Gray (16 pkt.) oraz Camilla Mingardi (15 pkt.). Seta w trzeciej serii spotkań nie straciła również drużyna Savino Del Bene Scandicci. Były klub Magdaleny Stysiak pokonał 3:0 na wyjeździe Bosca S.Bernardo Cuneo i ma na swoim koncie 6 punktów. W Cuneo w końcu dała o sobie znać Louisa Lippmann (16 pkt.) o punkt mniej na swoim koncie miała Elena Pietrini.

W innych meczach 3. kolejki włoskiej Serie A z wygranych cieszyły się drużyny z Florencjii, Casalmaggiore oraz beniaminek Megabox Vallefoglia. Il Bisonte Firenze wygrało 3:1 u siebie z Desparem Trentino, a do drugiej wygranej w sezonie znacznie przyczyniła się Sylvia Nwakalor (19 pkt.). Epiu Casalmaggiore pokonało 3:1 na wyjeździe Roma Volley Club i również ma już w tabeli 6 punktów. W stolicy najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły Ellen Braga (20), Adhuoljok Malual (21) oraz Jana Szczerban (18). Megabox Vallefoglia pokonał we własnej hali 3:1 Fenerę Chieri i było to pierwsze zwycięstwo i pierwsze punkty beniaminka w tym sezonie. Do wygranej zespół gospodyń poprowadziły Sonja Newcombe (15 pkt.) oraz Giulia Mancini i Tatiana Koszeliewa (obie po 14 pkt.)