Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Imoco Conegliano jest nie do zatrzymania

Włochy K: Imoco Conegliano jest nie do zatrzymania

Świetnie radzi sobie w tym sezonie we włoskiej Serie A zespół Imoco Volley Conegliano. Joanna Wołosz i jej koleżanki wygrały już dziesiąty mecz z rzędu i z kompletem punktów prowadzą w tabeli. W miniony weekend zwycięstwo odniósł również Igor Gorgonzola Novara z Malwiną Smarzek-Godek w składzie, który pokonał dopiero po tie-breaku Il Bisonte Firenze. Pauzowała drużyna Magdaleny Stysiak z powodu zakażeń koronawirusem.

Igor Gorgonzola Novara odniósł szóste ligowe zwycięstwo w tym sezonie, ale kibice i zawodniczki tego klubu mogą mówić o pewnym niedosycie. Podopieczne trenera Stefano Lazariniego pokonały wprawdzie Il Bisonte Florencja, ale dopiero po tie-breaku, tracąc u siebie cenny punkt.

Pierwszy set na przewagi padł łupem gości z Florencji. Gospodynie pewnie wygrały drugiego i trzeciego seta i gdy wydawało się, że zgarną komplet punktów w kolejnej partii znów oddały inicjatywę rywalkom. W drużynie Il Bisonte świetnie spisywała się Yvon Belien (17 pkt.) i przyjezdne doprowadził do tie-breaka. W nim zespół z Novary mimo słabszego początku wygrał 15:13. Liderką gospodyń była Caterina Bosetti, która zdobyła 23 punkty. Malwina Smarzek-Godek zaliczyła bardzo przeciętny występ, zdobywając 11 punktów, z czego 8 atakiem przy zaledwie 24% skuteczności. Dołożyła do nich trzy punktowe bloki, ale tie-breaka zaczęła już w kwadracie dla rezerwowych.

Z wygranej w tie-breaku cieszyły się również siatkarki Zanetti Bergamo, które dość niespodziewanie pokonały u siebie Unet E-work Busto Arsizio. Mecz był zacięty i w pierwszych trzech setach o wygranych decydowały końcówki. Świetne spotkanie w barwach gospodyń rozegrały Khalia Lanier (24 pkt.) oraz Sara Loda (25 pkt.). W zespole z Busto Arsizio liderkami były Alexa Gray (25 pkt.) oraz Camilla Mingardi (24 pkt.). Była to druga ligowa wygrana Zanetti Bergamo w tym sezonie, która pozwoliła im opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

Czerwoną latarnią Serie A jest teraz Banca Millenium Brescia, która uległa 2:3 we własnej hali Bartoccini Perugia. Gospodynie przegrywały już w tym meczu 0:2, udało im się jednak doprowadzić do tie-breaka, a w nim uległy przyjezdnym 13:15. Po 18 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły Helena Havelkova i środkowa Freya Aelbrecht, punkt mniej na swoim koncie miała Kenia Carcaces. W zespole gospodyń najskuteczniejsza była Marrit Jasper (23 punkty).

Również w pięciu setach rozstrzygnęło się spotkanie w Casalmaggiore, gdzie gospodynie uległy świetnie spisującej się w tym sezonie drużynie Saugella Monza. Drużyna z Monzy przegrywała już w tym meczu 1:2, jednak w końcówce czwartego seta dogoniła rywalki i doprowadziła do wyrównania. W tie-breaku Saugella wygrała 15:13 i dzięki tej wygranej awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Świetny mecz w zwycięskim zespole rozegrała Lise Van Hecke (20 pkt.), liderką gospodyń była Laura Partenio (23 pkt.).

11. kolejkę włoskiej Serie A zakończył poniedziałkowy mecz Imoco Volley Conegliano z Desparem Trentino. W pierwszym secie Joanna Wołosz i jej koleżanki rozbiły rywalki, pozwalając im na zdobycie zaledwie 9 punktów. Wysoko wygrały również drugiego seta, w trzecim jednak zespół z Trentino wykorzystał rozprężenie gospodyń i wygrał do 20. Imoco zakończyło sprawę w czterech setach, pewnie zgarniając po raz dziesiąty w tym sezonie komplet punktów. Był to zaledwie trzeci przegrany set przez podopieczne trenera Daniele Santarelliego od początku sezonu.

18 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła w tym spotkaniu Paola Egonu, trzy punkty mniej na swoim koncie miała Kimberly Hill. Joanna Wołosz rozegrała całe spotkanie dyrygując poczynaniami swojego zespołu i zdobywając jeden punkt kiwką. W drużynie gości najwięcej, bo 15 punktów miała na swoim koncie Vittoria Piani.

Mecz Savino Del Bene Scandicci (Magdalena Stysiak) z Fenerą Chieri został odwołany z powodu zakażeń koronawirusem i odbędzie się w innym terminie.