Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Imoco Conegliano zakończyło rundę zasadniczą bez porażki

Włochy K: Imoco Conegliano zakończyło rundę zasadniczą bez porażki

fot. Rubin / LVF

We Włoszech rozegrano ostatnią kolejkę rundy zasadniczej, ale na pary play-off trzeba jeszcze poczekać, aż odbędą się wszystkie zaległe spotkania. Bez porażki ten etap rozgrywek zakończył zespół Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie. Mimo porażki w ostatnim meczu drugie miejsce ma zagwarantowane zespół Malwiny Smarzek – Igor Gorgonzola Novara. Savino Del Bene z Magdaleną Stysiak pokonało Despar Trentino i awansowało na 4. miejsce w tabeli.

Imoco Volley Conegliano zachowało miano niepokonanej drużyny do końca rundy zasadniczej włoskiej Serie A. W ostatnim spotkaniu podopieczne trenera Daniele Santarelliego wygrały 3:1 na wyjeździe z Fenerą Chieri. W 24 spotkaniach Imoco przegrało zaledwie 8 setów, wszystkie mecze kończąc zdobyciem kompletu punktów.W sobotnim pojedynku z Fenerą Chieri błysnęła Lucille Gicquel, która zastąpiła Paolę Egonu i zdobyła dla swojej drużyny 23 punkty. 16 razy punktowała Loveth Omoruyi, a na rozegraniu całe spotkanie występowała Giulia Gennari. Joanna Wołosz dwa razy w trakcie całego meczu pojawiła się w polu zagrywki.

Drugi w tabeli Igor Gorgonzola Novara uległ we własnej hali 1:3 Unet E-work Busto Arsizio. W zespole gości świetny występ zaliczyła Alexa Gray, która zdobyła 26 punktów przy 52% skuteczności. W drużynie gospodyń Malwina Smarzek zdobyła 11 punktów, w tym 9 atakiem przy 36% skuteczności. Dołożyła do tego dwa punkty blokiem. Najwięcej punktów dla zespołu z Novary zdobyły Caterina Bosetti (16), Haleigh Washington (15) i Britt Herbots (14).

Zespół Magdaleny Stysiak pokonał 3:0 Despar Trentino i awansował na czwarte miejsce w tabeli, wyprzedzając Fenerę Chieri. Jeśli Savino Del Bene Scandicci chce zachować tę pozycję przed play-off, w ostatnim zaległym spotkaniu musi zdobyć przynajmniej punkt. W niedzielnym meczu polska atakująca zdobyła 11 punktów atakiem przy 52% skuteczności, dokładając do tego dwa asy serwisowe i jeden punkt blokiem.

Po wygranej 3:2 z Epiu Casalmaggiore udział w play-off zapewnił sobie już zespół Bosca S.Bernardo Cuneo. W zwycięskiej drużynie 25 punktów na swoim koncie miała reprezentantka Albanii, Erblira Bici. Dla zespołu z Casalmaggiore punkt więcej zdobyła Rosamaria Montibeller. Epiu ma obecnie 22 punkty, tyle samo co Il Bisonte Firenze i Bartoccini Perugia. Każdy z tych zespołów ma jeszcze jeden mecz do rozegrania i wyniki tych spotkań rozstrzygną o ósmym, ostatnim wolnym miejscu w ćwierćfinale. W sobotę zespół z Florencji uległ rywalkom z Perugii 1:3, w czym duża zasługa Sereny Ortolani, która zdobyła dla zwycięskiej ekipy 27 punktów.

W ostatnim meczu tej serii spotkań Saugella Monza pokonała 3:1 Banca Millenium Brescia 3:1 i zapewniła sobie trzecie miejsce w tabeli przed play-off. 12 punktów dla ekipy z Monzy zdobył Anna Danesi, o punkt mniej na swoim koncie miała Edina Begic.

Zobacz również:
Wyniki i tabela włoskiej Serie A siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę