Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wiemy kiedy i gdzie Polacy zagrają drugi sparing

Wiemy kiedy i gdzie Polacy zagrają drugi sparing

fot. CEV

Już 16 maja polska reprezentacja zagra drugi mecz sparingowy w sezonie kadrowym. Będzie to początek przygotowań do igrzysk olimpijskich, a przeciwnikiem zespołu Nikoli Grbica będzie Ukraina. Spotkanie zostanie rozegrane w Sosnowcu, który zagości w kalendarzu kadrowym w najbliższych latach. Mecz odbędzie się dzień po pierwszym sprawdzianie naszej kadry przeciwko Niemcom w katowickim Spodku.

reprezentacje zagrają w sosnowcu

Do grona miast, w których polskie reprezentacje toczą swoje boje dołączył Sosnowiec. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski podpisał z prezydentem miasta Sosnowiec oraz władzami spółki zarządzającymi Areną Sosnowiec list intencyjny dotyczący współpracy na najbliższe lata.

W Arenie Sonsowiec swoje mecze będą rozgrywać zarówno reprezentacje męskie, jak i żeńskie i to nie tylko seniorskie, bowiem też młodzieżowe kadry mają się tam pojawiać.

prezes ogłosił kilkuletnią współpracę

Jest mi niezmiernie miło poinformować o dwóch sytuacjach, które dziś mamy. Po pierwsze podpiszemy dziś list intencyjny na a propos współpracy na przyszłe lata, dotyczący występów męskich, żeńskich i młodzieżowych reprezentacji. Druga informacja jest taka, że już 16 maja rozegramy tu mecz towarzyski męskiej reprezentacji z reprezentacją Ukrainy. Będzie to początek cyklu przygotowań naszej reprezentacji do igrzysk olimpijskich – powiedział podczas konferencji prasowej Sebastian Świderski.

Arena Sonowiec to całkiem nowy obiekt, który został oddany do użytku w 2023 roku i posiada wymiary oraz infrastrukturę zgodną z wymaganiami międzynarodowych federacji piłki siatkowej oraz koszykówki. Całkowita liczba miejsc siedzących w obiekcie to 3500, co z pewnością jest optymalną pojemnością dla części widowisk siatkarskich z udziałem naszych reprezentacji. Oczywiście te najważniejsze rozgrywki będą rozgrywane na obiektach dużo większych, jak chociażby Atlas Arena w Łodzi, gdzie zostanie rozegrany tegoroczny finał Siatkarskiej Ligi Narodów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved