Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W Orle Międzyrzecz chcą postawić na wychowanków

W Orle Międzyrzecz chcą postawić na wychowanków

fot. KS Orzeł Międzyrzecz

– Chcemy powrócić do tradycji siatkarskich, które były w Międzyrzeczu oraz do tego, aby w naszym klubie grali wychowankowie. Na razie wolimy skupić się na budowaniu solidnego zespołu w II lidze i szkoleniu młodzieży, która jest przyszłością każdego klubu – powiedział trener Orła Piotr Haładus.

Siatkarze Orła Międzyrzecz zakończyli już zmagania w tym sezonie. Mimo że nie przebrnęli przez turniej półfinałowy w Wilczynie, to jednak ich szkoleniowiec usatysfakcjonowany jest wynikiem osiągniętym przez lubuską ekipę. – Przed sezonem zakładaliśmy, żeby być w pierwszej czwórce i powalczyć o wygranie grupy. Rundę zasadniczą skończyliśmy na pierwszym miejscu. Play-off wygraliśmy, więc mamy powody do dumy. Jestem zadowolony z chłopaków. Ten wynik uważam za duży sukces, zwłaszcza jako „świeży” trener – ocenił Piotr Haładus.W turnieju w Wilczynie międzyrzeczanie pokonali gospodarzy, ale porażki z Chrobrym, a zwłaszcza w tie-breaku z Sobieskim, zamknęły im drogę do zmagań finałowych. – Odczuwamy pewien niedosyt, ale spowodowany jest on tym, że każdy sportowiec chce wygrywać jak najwięcej i piąć się coraz wyżej. W turnieju półfinałowym chwilami zabrakło nam doświadczenia. W decydujących momentach nie potrafiliśmy wykorzystać swoich atutów. Była to dla nas dobra lekcja – przyznał trener Orła.

W Międzyrzeczu mogą już koncentrować się na kolejnym sezonie. Roszady w zespole na pewno będą, ale zanosi się na to, że Orzeł ponownie ma być solidnym drugoligowcem. – Przebudowa zespołu na pewno będzie, natomiast, aby budować skład w kontekście awansu, trzeba mieć odpowiednie zaplecze organizacyjne i budżet. Te dwie kwestie są trudne do osiągnięcia. Małymi krokami zbliżamy się do profesjonalizmu i zbudowania jak najlepszego klubu drugoligowego. Nie chcę porywać się z motyką na księżyc i głośno mówić o tym, że chcemy awansować do I ligi – zaznaczył Haładus.

Nie ukrywa on, że w najbliższym czasie w Orle chcą postawić na szkolenie młodzieży, która w przyszłości miałaby stanowić o sile zespołu z Międzyrzecza, czego przykładem obecnie są chociażby Marcin Wanat i Mariusz Szulikowski. – Chcemy powrócić do tradycji siatkarskich, które były w Międzyrzeczu oraz do tego, aby w naszym klubie grali wychowankowie. Na razie wolimy skupić się na budowaniu solidnego zespołu w II lidze i szkoleniu młodzieży, która jest przyszłością każdego klubu. Jeśli wypadkową tego będzie awans do I ligi, pojawią się dodatkowi sponsorzy, większe finanse, to wtedy możemy zaatakować wyższą klasę rozgrywkową – zakończył trener Orła.

źródło: opr. własne, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę