Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

VNL: Koronawirus w reprezentacji Tajlandii, FIVB zmienia zasady

fot. Klaudia Piwowarczyk

Zbliżają się tegoroczne rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów. Turniej ma zostać rozegrany we włoskim Rimini w tzw. „bezpiecznej bańce”. Początkowo Światowa Federacja Siatkówki zakładała restrykcyjne zasady udziału w VNL, później jednak zdecydowano o umożliwieniu krajowym reprezentacjom wymianę do sześciu zawodników w trakcie trwania imprezy. Teraz FIVB dokonała kolejnej zmiany, tym razem związanej ze zgłaszaniem graczy powołanych na turniej.

Przypomnijmy, że żeńska część turnieju odbędzie się w dniach 25 maja – 25 czerwca, zaś męska odsłona rozgrywek w dniach 28 maja – 27 czerwca.Wprowadzone zmiany związane są z dużą liczbą zakażeń w kobiecej reprezentacji Tajlandii. Pozytywny wynik testu na covid-19 otrzymały aż 22 osoby. Krajowa federacja początkowo postanowiła się wycofać z udziału w Siatkarskiej Lidze Narodów. FIVB wyciągnęła jednak pomocą dłoń i dokonała zmiany w regulaminie zgłaszania graczy powołanych na turniej.

Światowa Federacja Siatkówki wydała w tej sprawie komunikat: „Z powodu wyjątkowych okoliczności, które spotkały reprezentację Tajlandii, FIVB postanowiło wesprzeć zawodniczki i wydać specjalne zezwolenie na zgłoszenie listy powołanych siatkarek dopiero po wykonaniu drugiego badania na obecność koronawirusa. W przypadku pozytywnych wyników federacja może powołać zawodniczki rezerwowe”.

To już kolejne zmiany w regulaminie Siatkarskiej Ligi Narodów. Początkowo zakładano, że żadna z drużyn nie będzie mogła dokonać zmian w swoich składach. Później jednak uznano, że możliwa będzie wymiana do sześciu osób w trakcie trwania turnieju. Jest jednak warunek: zmiany będzie można dokonać konkretnego dnia – 9 czerwca w przypadku rozgrywek kobiet i 12 czerwca w przypadku mężczyzn. Jednocześnie bańkę musi opuścić co najmniej taka sama liczba członków delegacji, a planowane zmiany mają zostać zgłoszone już na dwa tygodnie przed startem zawodów.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę