Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: VakifBank po raz trzynasty mistrzem kraju

Turcja K: VakifBank po raz trzynasty mistrzem kraju

VakifBank Stambuł przegrywał już w serii mistrzowskiej 1:2 z Fenerbahce Opet Stambuł, ale podopieczne trenera Guidettiego najpierw po niezwykle emocjonującym meczu wyrównały stan rywalizacji, a w czwartek u siebie nie pozostawiły już złudzeń i w trzech setach przypieczętowały czwarty z rzędu, a trzynasty w historii tytuł mistrza Turcji.

Już pierwszy set ostatniego meczu pokazał, że VakifBank nie zamierza znów rozgrywać kolejnego horroru. Siatkarki Guidettiego grały uważnie w przyjęciu i cierpliwie,  prowadząc od pierwszego gwizdka.

W końcówce straciły nieco czujność i prawie dały się dogonić rywalkom, ale licznik Fenerbahce zatrzymał się w tym secie na 23 punktach.

Drugą partię też mocno otworzył VakifBank, zdobywając pierwsze cztery punkty. Z biegiem seta coraz więcej do powiedzenia miały jednak podopieczne Zorana Terzica, które najpierw wyrównały stan seta, a później wyszły na trzypunktowe prowadzenie 17:14.  Później jednak kompletnie się pogubiły i od stanu 19:16 straciły sześć kolejnych punktów, a kiedy gospodynie zwietrzyły swoją szansę, to już nie odpuściły i wygrały pewnie do 20.

W trzeciej odsłonie siatkarki Fenerbahce nie miały już nic do powiedzenia. Od samego początku oddały inicjatywę VakifBankowi i nie potrafiły już odwrócić losów mistrzowskiego tytułu. VakifBank znów wygrał do 20 i obronił złoto z poprzedniego sezonu.

VakifBank Stambuł – Fenerbahce Opet Stambuł 3:0
(25:23, 25:20, 25:20)

VakifBank: Ozbay (1), Akman (2), Gabi (18), Haak (19), Bartsch-Hackley (5), Gunes (6), Aykac (libero) oraz Gulubay, Senoglu, Gurkaynak i Boz
Fenerbahce: Ismailoglu (3), Fedorowcewa (14), Aydemir (4), Erdem (2), Popovic (3), Vargas (14), Orge (libero) oraz Cetin, Ana Cristina (1) i Unal