Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-19 K: Polki zagrają o medale, Macedonia bez szans

ME U-19 K: Polki zagrają o medale, Macedonia bez szans

fot. CEV

W ostatnim meczu grupy I mistrzostw Europy U-19 Polki rywalizowały z najsłabszą Macedonią. Gospodynie turnieju były kompletnie bezradne i w żaden sposób nie były w stanie przeciwstawić się podopiecznym Wiesława Popika, które w dwóch pierwszych setach oddały Macedonkom zaledwie 16 oczek. Trzecia odsłona była bardziej wyrównana, choć i tak pewnie triumfowały biało-czerwone. Polki tym samym zajęły drugie miejsce w tabeli, ulegając Włoszkom – taki wynik oznacza, że nasze reprezentantki awansowały do półfinału.

Gospodynie mistrzostw Europy kobiet do lat 19 to zdecydowanie najsłabsza ekipa w grupie I. Jedynie w pierwszych akcjach gra była wyrównana, ale szybko od stanu 2:2 zrobiło się 2:5 i interweniować musiał trener rywalek. Na niewiele się to zdało, Polki grały bardzo pewnie, w polu serwisowym szalała Natalia Kecher (7:2). Dopiero udany atak Mily Doldurovej przerwał świetną serię. Biało-czerwone nie dawały się zaskoczyć na siatce, raz po raz zatrzymując siatkarki z Macedonii Północnej, po bloku Justyny Jankowskiej przewaga wzrosła do sześciu oczek. Podopieczne Wiesława Popika konsekwentnie realizowały założenia taktyczne i bez problemów powiększały dystans. Od stanu 16:7 nie pozwoliły przeciwniczkom dojść do głosu, seta zakończyła Oliwia Nastawska (25:8).Niewiele zmieniło się w drugiej odsłonie – blok i dobre zagrywki Nastawskiej sprawiły, że na tablicy był wynik 8:2. Zawodniczki z Macedonii nie miały żadnych argumentów, by powstrzymać biało-czerwone. Z pola serwisowego nie schodziła Edyta Wacławczyk (4:11, 4:20), przeciwniczki były zupełnie rozbite. Dopiero zagranie Dobriny Tosevy Hadji dało upragnione przejście. Podobnie jak wcześniej druga partia zakończyła się przy stanie 25:8.

Mocne otwarcie Polek miało również miejsce w trzeciej odsłonie (6:1). Z dobrej strony w tym fragmencie pokazały się Wiktoria Szewczyk i Natalia Bandurska, razem z koleżankami wypracowały osiem oczek przewagi. Tym razem jednak kilka skutecznych akcji Macedonek pozwoliło na zmniejszenie dystansu, choć cały czas inicjatywa leżała po stronie biało-czerwonych (16:13). To był tylko chwilowy zryw, ostatnią piłkę wykorzystały nasze reprezentantki (25:18).

W półfinale, który odbędzie się w sobotę, Polki zmierzą się z Serbkami.

Macedonia Północna – Polska 0:3
(8:25, 8:25, 18:25)

Składy zespołów:
Macedonia Północna: Hadji Toseva (11), Paketova (3), Doldurova (2), Stojkoska (2), Boshkovska, Pandeva, Anteska (libero) oraz Janichikj (3), Ovnarska (2), Cvetanovska, Gjorgievska, Vela
Polska: Kecher (8), Latos (7), Musiał (5), Staniszewska (2), Jankowska (2), Szewczyk (1), Kubas (libero) oraz Łyduch (libero), Bandurska (14), Nastawska (7), Podlaska (6), Wacławczyk (5), Janicka

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. I ME do lat 19 siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę