Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-16 K: Druga porażka Polek

ME U-16 K: Druga porażka Polek

Polki nie były faworytkami meczu z Rosją w mistrzostwach Europy minikadetek U-16, jednak żeby realnie myśleć o awansie do półfinału, musiały spróbować wygrać ten mecz. Okazało się jednak, że rywalki były zbyt silne i nie pozwoliły naszym siatkarkom na wiele, wygrywając pewnie w trzech setach. Tym samym Polki zanotowały drugą porażkę i szanse na awans mocno zmalały.

Mecz zaczął się od równej gry z obu stron, a ciężar zdobywania punktów w naszej drużynie wzięła na siebie Zofia Brzoza (4:3). Chwilę później jednak Rosjanki ustabilizowały grę i wyszły na prowadzenie 9:5, głównie za sprawą dobrych zagrywek i naszych kłopotów w przyjęciu. Nasze rywalki się rozkręcały z każdą akcją, a niemiłosiernie nas karciły Weronika Eremiewa i Aleksandra Zacharowa. Jednocześnie niemal wszystkie rosyjskie siatkarki zdobywały punkty bezpośrednio z zagrywki, co zaowocowało gigantyczną przewagą 17:9. W naszej grze niewiele się zmieniało, a dzieła zniszczenia dopełniała serwisem Eremiewa. Ostatecznie Rosjanki rozbiły naszą reprezentację do 14.

Drugą partię Polki zaczęły nieco lepiej. Nieźle w ataku poczynała sobie Zofia Sobanty i mimo, że Rosjanki próbowały szybko uciec, to nasze siatkarki utrzymywały wynik (7:7). Sygnał do ataku naszym zawodniczkom dała Aleksandra Walczak i przy jej zagrywkach wyszliśmy na prowadzenie 11:9. Rosjanki nie pozwalały się jednak rozkręcać polskim minikadetkom i szybko skontrowały na 12:11. Rywalki nie miały co prawda takiej przewagi jak w pierwszym secie, ale jednak wciąż były skuteczniejsze i odskoczyły na 17:13. Później wystarczyło, że Rosjanki trzymały przewagę, a Eremiewa utrzymywała formę z pierwszego seta. Set nie skończył się takim wymiarem kary, jak w poprzedniej partii, ale również został przegrany, tym razem do 20.

Trzecia odsłona zaczęła się jak dwie poprzednie od prowadzenia Polek 3:2, ale tym razem w rosyjskiej ekipie ciężar gry wzięła na siebie Anastasija Iwankina i natychmiast zrobiło się 6:3 dla naszych rywalek. Po chwili znów zaczęła brylować Eremiewa, która seryjnie zdobywała punkty i już po chwili Rosjanki wygrywały 11:4 i powoli trzeba było się godzić z nieuchronnie nadchodzącą porażką. Nasze siatkarki grały już bez wiary, a rywalki bezlitośnie je punktowały (16:7). Na chwilę jeszcze Polki zerwały się do ataku, zdobywając trzy punkty z rzędu, ale Rosjanki kontrolowały mecz i po prostu musiały dograć spokojnie tego seta do końca, co uczyniły, wygrywając 25:13 i cały mecz 3:0.

Rosja – Polska 3:0
(25:14, 25:20, 25:13)

Rosja: Sarapowa, Iwankina (3), Asliamowa (12), Eremiewa (19), Kowalewa (13), Zacharowa (5), Ananina (libero) oraz Pogorelczenko (1), Pawłowa (2) i Kuzniecowa
Polska: Fiedorowicz (8), Brzoza (8), Jaroń (1), Sobanty (7), Jucha, Serafinowska (3), Siuda (libero), Witczak (libero) oraz Walczak, Koterba, Dombrowska (2) i Podlaska (1)