Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Turecki gigant znowu w Księdze Rekordów Guinnessa

Turecki gigant znowu w Księdze Rekordów Guinnessa

Siatkarski gigant z Turcji VakıfBank Stambuł został po raz kolejny wpisany do księgi Rekordów Guinnessa. Znowu chodzi o doskonałe wyniki klubu. Po raz pierwszy zawodniczkom ze stolicy Turcji ta sztuka udała się w 2014 roku. Na najbardziej prestiżową listę osiągnięć wpisały się jako ekipa, która wygrała najwięcej oficjalnych meczów z rzędu (73, w okresie od 23 października 2012 roku do 22 stycznia 2014 roku).

Tym razem znalazły się w Księdze Rekordów Guinnessa za występy w Klubowych Mistrzostwach Świata. Mianowicie, VakıfBank ustanowił nowy rekord, wygrywając najczęściej (2013, 2017, 2018) i gromadząc najwięcej medali (sześć) spośród wszystkich drużyn, które kiedykolwiek wzięły udział w tych rozgrywkach.Przypomnijmy, że VakifBank to zespół, który w ostatnich latach wielokrotnie odgrywał czołową rolę w europejskich pucharach i zawsze jest wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do wygrania Ligi Mistrzyń. Podobnie będzie w tym roku, a forma tureckiej drużyny w lidze tylko potwierdza siłę tego klubu. Ekipa ze Stambułu wygrała dotychczas wszystkie 11 spotkań.

VakifBank to także dobry znajomy polskich klubów z europejskich rozgrywek. W ciągu ostatnich piętnastu lat aż pięć polskich klubów mierzyło się z tureckim gigantem, niektóre z nich nawet kilkakrotnie. Okazję do rywalizacji z Turczynkami miały Winiary Kalisz, BKS Bielsko-Biała, Atom Trefl Sopot, Chemik Police i Budowlani Łódź. W obecnym sezonie do tego grona dołączy druga łódzka drużyna, bowiem los zetknął w grupie VakifBank i ŁKS Commercecon Łódź. W dniach 2-4 lutego będziemy mogli oglądać zmagania tych klubów podczas turnieju Ligi Mistrzyń w Łodzi.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved